karta dkv pro fleety | Aktuality | autoweek.cz

Karta DKV pro fleety

Karta DKV pro fleety

25.09.2020 | Rybecký Vladimír | Autoservis

DKV Euro Service, největší poskytovatel tankovacích karet a dalších služeb pro nákladní dopravu v ČR, uvádí na český trh unikátní tankovací kartu pro řidiče firemních osobních a lehkých užitkových vozů.
V České republice je registrováno 6,5 milionu vozidel do 3,5 t, z čehož je 2,5 milionu (39 %) ve firemním vlastnictví. Z toho u 1,3 milionu vozidel je jen malá relevance pro použití tankovací karty, ale 0,4 milionu tankovací kartu používá a dalších 0,8 % vykazuje potenciál pro využití tankovací karty kterou zatím nemají. Podle analýzy DKV Euro Service tedy zde je potenciál 1,2 milionu firemních vozidel.
 
Počet firemních vozidel v ČR podle velikosti vozového parku
XS (do 10 vozidel) 34 %
S (10 až 25 vozidel) 21 %
M (20 až 50 vozidel) 9 %
L (51 až 100 vozidel) 6 %
XL (101 a více vozidel) 30 %
 
Právě v malých firemních fleetech, kterých je 55 %, vidí DKV největší potenciál pro novou službu. Primárním kritériem pro jejich oslovení není nízká cena, ale kvalita a šířka služeb. Tento typ služby úspěšně funguje například v Německu a Nizozemsku. Proto má DKV poměrně velké ambice i v České republice.
 
 „V České republice jezdí 2,5 milionu firemních osobních a lehkých užitkových vozidel a v oběhu je kolem 400 000 tankovacích karet. Podle našeho odhadu je zde nejméně 1,2 milionu řidičů, pro které bude naše tankovací karta velmi zajímavá. Jako jediná na trhu v sobě totiž slučuje výhody široké sítě prémiových i ekonomických regionálních čerpacích stanic s atraktivními týdenními cenami,“ říká Lukáš Ondráček, výkonný ředitel DKV Euro Service ČR a SR.
 
Držitel karty DKV tankuje benzin nebo naftu za výhodnější tzv. týdenní ceny, které se přímo odvíjejí od ceny na palivové burze v Rotterdamu a platí v celé síti partnera, nehledě na aktuální stojanové ceny a jejich výkyvy nebo umístění stanice. Odběry pohonných hmot a dalšího zboží se majiteli karty fakturuje dvakrát do měsíce. Žádné jiné poplatky nejsou s kartou spojeny.
 
„Zatímco v Česku s kartou pro fleety začínáme, v západní Evropě je to dnes už nejrozšířenější tankovací karta pro firemní osobní a lehká užitková vozidla,“ uvádí Lukáš Ondráček.
 
V současné době fleetovou kartu DKV akceptuje už 1150 čerpacích stanic v ČR, mezi kterými jsou všechny hlavní řetězce čerpacích stanic stejně jako velké množství regionálních sítí. Pevné týdenní ceny mají držitelé karet k dispozici u více než 800 čerpacích stanic v ČR a jejich počet stále roste. „Tento počet je naprosto dostačující a nabízí řidičům komfortní tankování podle jejich preferencí,“ uvádí Michal Červenka, obchodní manažer pro fleetové zákazníky.
 
Před uvedením fleetové karty na trh provedla společnost IPSOS pro DKV průzkum mezi řidiči služebních vozů: 40 % z nich poněkud překvapivě uvedlo, že nejdůležitější pro výběr čerpací stanice je pro ně kvalita, 39 % podle očekávání preferuje čerpací stanice podle ceny. „Výsledky průzkumu potvrzují, že naše karta perfektně uspokojí obě skupiny řidičů: díky týdenním cenám mohou natankovat jak u prémiové čerpací stanice na dálnici, tak u ekonomicky výhodné regionální pumpy s ověřenou kvalitou,“ říká Michal Červenka.
 
Majitelé fleetové karty DKV budou moci využít všechny benefity, které DKV až dosud nabízela především pro řidiče nákladních vozidel a autobusů. V prvé řadě jde o síť více než 55 500 čerpacích stanic na všech hlavních dopravních trasách v Evropě, akceptaci karty u více než 140 000 obchodníků, online nástroje pro správu karet, plánování a vyhodnocování a profesionální poradenství. V současné době více než 4,2 milionu tankovacích karet DKV a palubních jednotek používá přibližně 230 000 zákazníků v celé Evropě.
 
Další novinka, kterou DKV uvádí na český trh, potěší majitele elektromobilů a plug-in hybridních vozidel. Karta DKV +charge umožňuje už dnes dobíjet elektricky poháněná vozidla u 80 000 nabíjecích stanic v Evropě a do konce roku 2020 se tato síť podle plánu rozroste na více než 120 000 nabíjecích stanic včetně sítě Ionity. V České republice se aktuálně pracuje na spuštění prvních desítek dobíjecích míst v síti PRE, kde bude možné s kartou DKV +charge nabíjet elektromobily, přičemž unikátní vlastností karty je možnost použít ji také pro tankování konvenčních paliv. To ocení zejména majitelé hybridních vozidel.
 

  • Karta DKV pro fleety
  • Karta DKV pro fleety
  • Karta DKV pro fleety
  • Karta DKV pro fleety