každý nový dům s rychlodobíjením | Aktuality | autoweek.cz

Každý nový dům s rychlodobíjením

Každý nový dům s rychlodobíjením

17.07.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vláda Spojeného království chce, aby se všechny nově budované domy povinně vybavovaly dobíjecími místy pro elektromobily. Tento plán by měl podpořit růst počtu uživatelů elektricky poháněných vozidel ve Velké Británii.
Vláda Spojeného království představila plány, které by měly podpořit rostoucí využívání elektrických vozidel v rámci Velké Británie. Podle těchto plánů by všechny nově postavené domy měly být vybavené nabíjecími místy pro elektromobily. Všechny novostavby s vyhrazenými parkovacími místy mají mít povinně vyhražená místa, které by zlevnily parkování pro řidiče elektromobilů. Úřady také chtějí, aby se u nově instalovaných veřejných rychlodobíjecích stanic mohlo platit debetní nebo kreditní kartou. Úřady navíc chtějí, aby všechny veřejně dostupné rychlodobíjecí stanice umožňovaly platby prostřednictvím debetních nebo kreditních karet nejpozději do jara roku 2020.
 
Ministr dopravy Chris Grayling k tomu uvedl: „Je zde chuť k čistší a zelenější dopravě. Nabíjení pro domácnosti poskytuje nejpohodlnější a nejlevnější variantu pro spotřebitele. Můžete jednoduše zapojit své auto a nabíjet přes noc jako byste dobíjeli mobilní telefon.“
 
V současné době mohou uživatelé elektrických vozidel ve Velké Británii požádat o příspěvek až do výše 500 liber (14 160 Kč) z nákladů na instalaci dobíjecího místa v místě bydliště.
 
Prodej elektromobilů a plug-in hybridů v prvním pololetí letošního roku ve Spojeném království poklesl v porovnání s rokem 2018 o 7 % na 27 000 vozidel, což představuje tržní podíl 2,1 %.