když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a uber! | Aktuality | autoweek.cz

Když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a Uber!

Když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a Uber!

17.12.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Chystáte se na vánoční večírek, svařák nebo na drink s přáteli? Pokud ano, tak nezapomeňte nechat auto doma. Ve dnech od 16. do 19. prosince vás společnost Uber odveze bezpečně domů a navíc vás to nebude nic stát.
Ve dnech od 16. do 19. prosince společnost Uber v rámci akce UberBREATHE nainstaluje ve čtyřech klubech po Praze zařízení, které měří hladinu alkoholu v krvi. Pokud se po nadýchání ukáže, že máte alkohol v krvi, Uber vás odveze bezpečně domů a navíc vás to nebude nic stát.
 
Blížící se Vánoce a konec roku přináší řadu oslav a setkání s přáteli. Ta se někdy neobejdou bez skleničky vína nebo dobrého drinku. Projekt UberBREATHE poukazuje na to, že existuje finančně dostupná možnost, jak se dopravit bezpečně domů, pokud jsme si dopřáli i jen trochu alkoholu. Rozhodně není potřeba vyrážet vlastním autem.
 
„Požit alkoholický nápoj před jízdou není moudré ani bezpečné z několika důvodů. Již 0,2 promile alkoholu v krvi řidiče narušují schopnost zrakového vnímání, koncentrace, postřehu, zrakové paměti, prostorového vnímání, rozeznávání zelené a červené barvy, sebekontroly, zhoršuje hloubku ostrosti vidění a vidění za šera, zužuje úhel zorného pole a také mění emoce,“ dodává Pavel Gregor, adiktolog a psychoterapeut z psychiatrické nemocnice Bohnice.
 
Jak funguje uberBREATHE?
- Ve vybraných klubech najdete měřič alkoholu
- Dýchněte do přístroje
- Přijměte jízdu zdarma
Kde v Praze najdete uberBREATHE?
16. 12. - Klub lávka
17. 12. - Music bar Lucerna
18. 12. - Hangar
19. 12. - Malostranská Beseda
 
Obdobná akce proběhla už v několika světových městech, například v Torontu, Portu, Lisabonu, Budapešti, Bratislavě nebo Amsterdamu.
 
„Statistiky ukazují, že vzrůstá počet dopravních nehod způsobených právě vlivem alkoholu. Uber chce tímto způsobem nejen upozornit na tuto problematiku, ale také nabídnout dostupné a bezpečné řešení,“ uvádí Barbora Polachová, Marketing Manager z pražského Uberu.
 
Uživatelé Uberu mohou během minuty pouhým stisknutím tlačítka získat odvoz domů a to v jakýkoliv čas dne.
 
„Všimli jsme si, že pokud mají lidé spolehlivou alternativu, tak za volant po požití alkoholu nesedají. Ve většině měst, ve kterých fungujeme, je nejrušnější hodina v době, kdy zavírají bary a nejvíce vytížené večery jsou v pátek a v sobotu večer. To platí i pro Prahu,” dodává Bára Polachová.

Řízení pod vlivem alkoholu lidé často berou na lehkou váhu a mají pocit, že jeho konzumace neovlivní jejich schopnosti.
 
„Alkohol stojí za každou desátou smrtelnou nehodou na silnici. Nejrizikovější hladina alkoholu u motoristy je v rozmezí od 0,5 promile do 1,5 promile. Hladina 0,8 promile zvyšuje riziko dopravní nehody 3x, 1,5 promile pak 22x. U řidičů, kteří usedají za volant právě s tímto obsahem alkoholu v krvi, narůstá dokonce až 200x pravděpodobnost účasti na smrtelné dopravní nehodě,“ dodává Pavel Gregor.
 
Uber se spojil se značkou Johnnie Walker, která má celosvětovou kampaň, která upozorňuje na nebezpečí řízení pod vlivem alkoholu.
 
„Těší nás, že se ještě před Vánoci spojíme se společností Uber a bezpečně vás tak dopravíme z večírku až domů. Celosvětová kampaň značky Johnnie Walker Join the pact totiž podporuje závazek pít a neřídit zároveň. Vzdát se zábavy ale určitě nemusíte, stačí jen využít této unikátní akce a nesednout za volant,“ doplňuje Jiří Procházka, Senior Brand manager Johnnie Walker.  

  • Když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a Uber!
  • Když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a Uber!
  • Když jdeš na jedno nebo i tři, neřiď a Uber!