koncept honda cr-v: vzhůru na korejce | Aktuality | autoweek.cz

Koncept Honda CR-V: Vzhůru na Korejce

Koncept Honda CR-V: Vzhůru na Korejce

26.07.2011 | Matějka Antonín | Aktuality

Honda zveřejnila snímek prototypu CR-V Concept jako první oficiální informaci o podobě připravované čtvrté generace crossoveru CR-V.

Jediná zveřejněná fotografie o novince hodně vypovídá ač je doprovodná tisková zpráva hodně stručná. Koncept přebírá mnohé stylistické prvky z amerických verzí Accordu a Civicu, nicméně celek nese jasné znaky inspirace vozů navrhovaných Peterem Schreyerem pro americké verze vozů Kia ale i Volva XC90. V kombinaci s elegantním profilem bočního okna podobným jako u Accordu Coupé, ale vznikl originálně tvarovaný velmi dobře vypadající automobil.

Předvedená podoba je pětimístná, ale nelze vyloučit, že se alespoň pro Evropu objeví i varianta se třetí řadou zasouvacích sedadel, protože při testech v Mohavské poušti byly zachyceny i vozy v této podobě.

Pohonné jednotky by měly být současně výkonnější i zaručovat hospodárnější provoz. Toho by mělo být dosaženo především výrazným odlehčením celé konstrukce vozu. Po mechanické stránce by se ale nový vůz neměl zásadně lišit od současné podoby. Bude k dispozici s předním pohonem i pohonem všech kol. V USA by měl být použit čtyřválec 2,4 l převzatý z modelu Acura  TSX, s nabídkou motoru V6 se nepočítá. Uvažuje se i o možnosti nabídnout verzi s hybridním pohonem. V Evropě samozřejmě bude s turbodieselem i-DTEC 2,2 l.

Honda CR-V patří mezi nejprodávanější vozy kategorie SUV na světě. Prodává se ve více než 160 zemích v Evropě, Asii, Severní Americe, Jižní Americe i v Africe. V USA šlo do loňského roku o nejprodávanější automobil kategorie SUV (letos jej, ale jen díky fleetovému prodeji, těsně předstihl Ford Escape). Jedná se tedy pro Hondu o mimořádně důležitý model, jehož kladné přijetí zákazníky by mělo pomoci v eliminaci následků jarního zastavení výroby kvůli katastrofálnímu zemětřesení v Japonsku.

Čtvrtá generace Hondy CR-V bude na trh ve Spojených státech uvedena do konce letošního roku a v Evropě se objeví během podzimu 2012. Není divu, že se oficiální premiéra odehraje v USA. Zajímavé ale je, že to bude na autosalonu Orange County v kalifornském Anaheimu. Sériová podoba (samozřejmě americké verze) se pravděpodobně objeví na listopadovém autosalonu v Los Angeles. Zatím není jisté, zda bude koncept vystaven i na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

 

Tisková zpráva:

První fotografie nové generace CR-V Concept
Společnost Honda dnes zveřejnila snímek prototypu nového modelu CR-V Concept, jenž přináší první oficiální informace o vzhledu zcela nové čtvrté generace modelu CR-V, která bude na trh ve Spojených státech uvedena do konce roku 2011 a na evropský trh pak během podzimu 2012.
Prototyp CR-V Concept se vyznačuje charakteristickým a výrazným vzhledem karoserie. V porovnání s předchozí generací se koncept vyznačuje agresivnějšími proporcemi s hlubšími liniemi karoserie a výraznější maskou. Spodní část předního nárazníku svým tvarem poukazuje na schopnosti nového SUV, přičemž celá příď se díky důkladnější integraci nárazníku vyznačuje lepší aerodynamikou.
U nového modelu zůstala zachována koncepce svislých zadních světel současné verze CR-V, která se nově vyznačují výraznějším trojrozměrným stylem a jsou hlouběji integrována do designu celého vozu.
Honda CR-V patří mezi nejprodávanější vozy kategorie SUV a prodává se ve více než 160 zemích v Evropě, Asii, Severní Americe, Jižní Americe i v Africe.

 

 

  • Koncept Honda CR-V: Vzhůru na Korejce
  • Koncept Honda CR-V: Vzhůru na Korejce
  • Koncept Honda CR-V: Vzhůru na Korejce