kia cee´d gt line už ve výrobě | Aktuality | autoweek.cz

Kia cee´d GT Line už ve výrobě

Kia cee´d GT Line už ve výrobě

26.08.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizovaná Kia cee´d uvádí sportovní edici GT Line se sportovními prvky karoserie a zcela novým hospodárným motorem 1,0 T-GDI s nejnižšími emisemi CO2 ze všech zážehových motorů u modelu cee´d. Zahájení prodeje v České republice v září roku 2015.
Z výrobní linky žilinského závodu Kia Motors Slovakia začaly sjíždět první sportovní verze cee´d GT Line. Tato nová specifikace vychází z modernizované modelové řady Kia cee´d, jejíž výroba byla spuštěna v červnu letošního roku, jako nástupce verze GT. V nabídce bude pro všechny tří karosářské varianty: pětidveřový cee’d, kombi Sportswagon a třídveřový pro_cee’d.
 
Modernizovaný cee’d v nové specifikaci GT Line
Vzhled řady GT Line navazuje na model cee’d GT včetně LED světlometů pro denní svícení. Všechny modely řady GT Line jsou standardně vybaveny atraktivním lemováním dveřních prahů z modelu GT a zadními LED světly, stejně tak jako novými 17" koly.
 
V interiéru je čalounění v kombinaci šedé, bílé a černé se šedým stehováním, emblémy GT Line, volant potaženým kůží a hliníkové pedály jako u nejvýkonnějších modelů Kia GT.
 
Nový motor 1,0 T-GDI
Sportovní Kia cee´d GT Line bude prvním vozem, pod jehož kapotou se objeví zcela nový přeplňovaný zážehový motor s přímým vstřikováním 1,0 T-GDI (Turbo Gasoline Direct Injection). Tento motor byl vyvinutý výzkumným a vývojovým týmem Kia z vývojového centra R&D v korejském Namyangu.
 
Cílem vývoje bylo snížit spotřebu paliva a emise, ale současně nabídnout okamžitý výkon. Motor používá vysokotlaké přímé vstřikování paliva, pokrokovou technologii chlazení motoru a integrované sběrné výfukové potrubí.
 
Pro sportovní GT Line bude nabízena výkonnější varianta 1,0 T-GDI s 88 kW (120 k) a točivým momentem 172 N.m, který je k dispozici od 1500 do 4000/min. Základní verze o výkonu 74 kW (100 k) se shodným točivým momentem 172 N.m bude nabízena pro standardní verze modernizované modelové řady cee´d. Homologace obou verzí by měla proběhnout do konce letošního roku.
 
Modernizovaný 1,6 CRDi
Zákazníci v Evropě u modelu cee´d s oblibou volí vznětové motory. Proto se modernizace dotkla i turbodieselu 1,6 CRDi určeného nejen pro modernizovanou verzi, ale i pro sportovní GT Line. Výkon vzrostl z 94 kW (128 k) na 100 kW (136 k) a maximum točivého momentu z 265 na 285 N.m, který nabídne už od 1500/min (dříve od 1900/min).
 
Nová služba Kia Connected Services
Novinkou jsou multimediální informační služby Kia Connected Services. Součástí této nové konektivity od firmy TomTom jsou nepřetržité dopravní aktualizace, informace o umístění rychlostních kamer, lokální vyhledávání a předpověď počasí. Služba Kia Connected Services se nabízí v celé modelové řadě cee´d.
 
Kia cee’d GT line od září
Sportovní edici modelové řady cee’d GT Line budou autorizovaní prodejci Kia nabízet již od září letošního roku včetně standardní sedmileté záruky Kia (s omezením na 150 000 km).
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě
  • Kia cee´d GT Line už ve výrobě