kia dává budoucnosti jméno | Aktuality | autoweek.cz

Kia dává budoucnosti jméno

Kia dává budoucnosti jméno

07.11.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Kia se dívá do budoucnosti. Futuron Concept je kupé SUV představující design budoucích elektrických vozidel značky. Na to odkazuje i jméno - umělé slovo složené z anglických slov Future a On.
Na čínském importérském veletrhu CIIE (China International Import Expo) v Šanghaji Kia ukazuje, jak by mohly automobily vypadat zítra či pozítří ve formě poprvé představené studie Futuron Concept.
 
Studie kombinuje elegantní proporce s jasně navrženými liniemi a povrchy. Vozidlo má odlehčenou karoserii, plně elektrický pohon všech kol e-AWD a flexibilní hightech interiér, který by měl vyzývat k uvolněné autonomní jízdě na úrovni 4.
 
Koncept Futuron je dlouhý 485 cm a vysoký 155 cm při rozvoru náprav 300 cm. Tvar karoserie je umožněn plně elektrickým pohonem se čtyřmi elektromotory nábojích kol a akumulátory v podlaze vozidla. Proto jde velká světlá výška ruku v ruce s nízkým těžištěm vozidla. Tomu také vůz vděčí za skvělou jízdní dynamiku s rychlou odezvou.
 
Futuron používá novou interpretaci mřížky chladiče s „tygřím nosem“, která je již více než deset let tradičním poznávacím znakem vozů Kia. Jeho základní princip - jasný obrys, který se ve středu zužuje - byl zachován. Návrháři Kia jej však rozšířili na celou přední část vozidla.
 
Podobně jako studie Imagine by Kia, která byla představena v Ženevě v březnu 2019, tento nový designový koncept naznačuje, jak by mohla vypadat budoucí elektrická vozidla značky Kia.