kia na veletrhu amper | Aktuality | autoweek.cz

Kia na veletrhu Amper

Kia na veletrhu Amper

20.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia na veletrhu Amper v rámci doprovodného programu Amper Motion předvede Ekologické auto roku 2017 Kia Niro HEV a modely Soul EV a manažerský Plug-in hybrid Optima PHEV. Již 25. ročník veletrhu elektroniky, elektrotechniky a automatizace Amper proběhne v Brně 21. až 24. března 2017.
Společnost Kia Motors Czech se 21. až 24. března představí na 25. ročníku mezinárodního veletrhu Amper, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Poslední ročník veletrhu navštívilo více než 45 000 návštěvníků, kteří zhlédli expozice 605 firem z 23 zemí světa.
 
Kia v rámci doprovodného programu Amper Motion představí kompletní portfolio svých ekologických modelů. Návštěvníci veletrhu se tak mohou vidět model Kia Optima Plug-in hybrid, čistě elektrický automobil Kia Soul EV a zcela nový hybridní crossover Kia Niro HEV, který byl od počátku vyvíjen jako čistokrevný hybrid a i díky tomu získal prestižní ocenění Ekologické auto roku 2017 v České republice.
 
„Kia si dlouhodobě uvědomuje, že budoucnost automobilismu leží v nízkoemisních technologiích, mezi které patří také hybridní a čistě elektrické motory. Tento segment trhu je na českém trhu sice v zárodku, ale v několika příštích letech očekáváme jeho strmý růst. Proto jsme také na ženevském autosalonu představili další dvě novinky na poli pohonů na alternativní paliva, kterými jsou Plug-in hybridní verze úspěšného modelu Niro a také Plug-in hybridní verze modelu Kia Optima kombi,“ říká Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti Kia Motors Czech.
 
Ekologické auto roku 2017: praktický crossover Niro
Kia Niro je celosvětově vůbec prvním čistokrevným hybridním crossoverem. Design byl od počátku vyvíjen na speciální platformě určené k nasazení ekologicky zaměřených technologií a hnacích ústrojí příští generace.
 
Niro nabízí kombinaci zážehového motoru 1.6 GDI a elektromotoru s výkonem 32 kW. Pohonná soustava disponuje celkovým výkonem 104 kW. Kombinovaná spotřeba je 3,8 l/100 km. Díky uložení akumulátorů pod zadními sedadly má zavazadlový prostor s objemem 427 l, který lze sklopením sedaček zvětšit až na 1425 l.
 
Manažerský automobil s hybridním pohonem
Model Optima Plug-in hybrid dokazuje, že hybridní automobil může nabídnout dostatečný výkon, prostor pro posádku i zajímavou cenu. Ve verzi Plug-in hybrid má paralelní hybridní soustavu kombinující zážehový motor 2.0 GDi s výkonem 115 kW s 50 kW elektromotorem. Oba motory se doplňují a poskytují celkový výkon 151 kW a nejvyšší rychlost 192 km/h při spotřebě 1,6 l a 12,2 kWh na 100 km.
 
V kombinovaném režimu nabízí tento model dojezd téměř 1000 kilometrů, v elektrickém režimu 54 km. Akumulátor lze dobíjet z běžné zásuvky. Dobití na plnou kapacitu trvá necelých 5 hodin. Dojezd výrazně zvyšuje systém rekuperace kinetické energie během zpomalování vozu.
 
Soul EV: malé SUV s nulovými emisemi
Čistě elektrický model Soul EV je postaven na platformě SUV. Je vybaven stejnosměrným synchronním motorem s permanentními magnety, který má výkon 81 kW. Ten dokáže tomuto vozu dodat maximální rychlost 145 km/h.
 
Akumulátor s kapacitou 75 Ah umožňuje dojezd při plném nabití 212 km. Využití rekuperace kinetické energie i důmyslná řešení minimalizující nároky na energii během jízdy zajišťují co nejlepší využití energie a prodlužují celkový dojezd.