kia niro ev v prodeji - v koreji | Aktuality | autoweek.cz

Kia Niro EV v prodeji - v Koreji

Kia Niro EV v prodeji - v Koreji

23.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Crossover Kia Niro s plně elektrickým pohonem se v Evropě představí na autosalonu v Paříži. Už nyní byl jeho prodej zahájen v Jižní Koreji.
Kia Niro byla poprvé uvedena v roce 2016 s tím, že nová platforma tohoto crossoveru byla navržena tak, aby vyhovovala řadě pokročilých systémů pohonu. Od roku 2016 se po celém světě prodalo 200 000 vozů řady Niro, z toho 65 000 vozů bylo prodaných v Evropě. Nyní Niro doplňuje řadu zahájenou hybridní verzí a variantou s plug-in hybridním pohonem.  Nyní korejská automobilka už na domácím trhu obdržela více než 5000 předběžných objednávek pro Niro EV, protože tento vůz byl poprvé odhalen počátkem tohoto roku.
 
Dlouhý rozvor náprav 2700 mm zajišťuje, že všichni cestující mají potřebný prostor pro nohy. Při délce 4375 mm poskytuje zavazadlový prostor o objemu 451 l.
 
Trakční elektromotor má výkon 150 kW  a točivý moment 395 N.m. Sada akumulátorů je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru. Vysokokapacitní lithio-polymerová akumulátoy mají kapacitu 64 kWh, což Niru EV údajně umožňuje dosahovat dojezd až 450 km na jedno nabití. To by z něj činilo jedno z nejlepších vozidel s elektrickým pohonem.
 
Po voze Soul EV je Niro EV druhým celosvětově prodávaným elektrickým vozidlem značky Kia. Evropskou premiéru bude mít na autosalonu v Paříži počátkem října a do prodeje v Evropě přijde do konce roku 2018.