opel přidá k modelu astra i sedan | Nové modely | autoweek.cz

Opel přidá k modelu Astra i sedan

Opel přidá k modelu Astra i sedan

06.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Novou generaci Opelu Astra podle očekávání doplní čtvrtá a zřejmě i poslední karosářská varianta - sportovně laděný čtyřdveřový sedan.

Opel Astra už je v prodeji s pětidveřovou karoserií hatchback, jako kombi Sports Tourer a jako třídveřové kupé GTC. Připravovaná otevřená verze na bázi GTC totiž neponese jméno Astra.

Podoba Opelu Astra Sedan není až tak neznámá. GM totiž ve skutečnosti už tento vůz nabízí s jinou maskou a dalšími odlišnostmi v designu pod značkou Buick - jako Buick Excelle GT v Číně a jako Buick Verano v USA. Opel ale přidává svou typickou evropskou tvář.

Astra sedan je dlouhá 4658 mm, tedy é 239 mm delší než hatchback při stejném rozvoru náprav 2685 mm. Přidává 90 l v objemu zavazadlového prostoru - na 460 l, při sklopení zadních sedadel až 1010 l.

V nabídce bude sedm motorů - čtyři zážehové s výkony od 74 kW (100 k) do 132 kW (180 k) a tři turbodiesely s výkony od 70 kW (95 k) do 96 kW (130 k). Tři nejvýkonnější zážehové lze na přání kombinovat se šestirychlostní samočinnou převodovkou. Úsporné verze 1,7 CDTI ecoFLEX s výkony 81 kW (110 k) nebo 96 kW (130 k) jsou vybaveny systémem Start/Stop a dalšími technologiemi zvyšujícími účinnost, takže vykazují kombinovanou spotřebu 3,7 l nafty na 100 km jízdy. Tuto nabídku počátkem roku 2013 rozšíří čtyřválcové zážehové motory Opel SIDI Ecotec 1,6 l s přímým vstřikováním paliva a přeplňované turbodmychadlem.

Opel Astra sedan se bude nabízet i na vybraných západoevropských trzích - ve Španělsku a Německu - a především ve východní Evropě, Rusku a Turecku. Právě v těchto zemích se zájem kupujících stále přiklání ke tříprostorovým karoseriím. Rusko je třetím nejsilnějším trhem pro modely Astra v Evropě. Přitom v roce 2011 si 51 % ruských zákazníků kompaktních vozů pořídilo karoserii sedan. Proto bude míst Astra sedan oficiální premiéru koncem srpna na autosalonu v Moskvě. Prodej ale bude zahájen už dříve - během června.

Také sedan převezme špičkové technologie modelu Astra jako např. vícefunkční xenonové světlomety AFL+ (Advanced Forward Lighting), adaptivní podvozek FlexRide i ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken). Špičkový systém Navi 900 umožňuje navigaci ve více než 30 státech Evropy a digitální databáze na SD paměťové kartě obsahuje i elektronický turistický bedekr. 

  • Opel přidá k modelu Astra i sedan
  • Opel přidá k modelu Astra i sedan
  • Opel přidá k modelu Astra i sedan
  • Opel přidá k modelu Astra i sedan
  • Opel přidá k modelu Astra i sedan