kia odhaluje nový stinger | Aktuality | autoweek.cz

Kia odhaluje nový Stinger

Kia odhaluje nový Stinger

13.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První snímky modernizované podoby fastbacku Stinger ukazují přepracovaný design exteriéru i interiéru. Celosvětové zahájení prodeje je plánováno na třetí čtvrtletí 2020.
Kia Motors zveřejnila první snímky modernizované podoby svého sportovního GT modelu Stinger ve specifikaci pro domácí korejský trh. Designové úpravy karoserie dodávají sportovnímu sedanu se splývavou zádí o něco dramatičtější výraz a přinášejí další možnosti zákaznických úprav.
 
Charakteristická maska chladiče je mezi novými LED hlavními světlomety a LED světly denního svícení. Štíhlé sdružené svítilny na zádi mají nový světelný podpis protažený napříč přes celou šířku vozu. Nová směrová světla jsou složena z 10 LED diod uspořádaných do podoby mřížky. Zájemci o výkonnější verze si mohou objednat koncovky výfuků z leštěné oceli o větším průměru v kombinaci s nápadnějším zadním difuzorem.
 
Nová je i dvojice 18“ a 19“ kol z hliníkové slitiny s komplikovanými geometrickými tvary, které mají zdůraznit sportovní charakter vozu. Poprvé se představí nové sady pro exteriér, například pro verze zaměřené na výkon bude k dispozici tmavý paket s leskle černým lemováním difuzoru, černými koncovkami výfuku a černým emblémem Stinger na výklopné zádi.
 
Interiér sice zůstává beze změny, avšak dostal modernizovaný vzhled i nové materiály. Ve spodní části volantu je nová metalická úprava sladěná s novým chromovým lemováním kolem plně digitálního přístrojového panelu o velikosti 7,0“. V závislosti na specifikaci zdobí přístrojovou desku a dveře nové kontrastní prošívání, zatímco středový panel mohou zkrášlovat dekory z hliníku nebo imitace uhlíkových vláken. Horní části přístrojové desky vévodí 10,25“ dotykový displej modernizovaného systému infotainmentu a navigace Kia ozdobený leskle černým dekorem podél čelní strany přístrojové desky.
 
Zahájení prodeje nového Stingeru je v Koreji naplánováno na třetí čtvrtletí 2020, o něco později bude zahájen prodej na globálních trzích včetně České republiky.
 

  • Kia odhaluje nový Stinger
  • Kia odhaluje nový Stinger
  • Kia odhaluje nový Stinger
  • Kia odhaluje nový Stinger
  • Kia odhaluje nový Stinger