kia optima už v prodeji | Aktuality | autoweek.cz

Kia Optima už v prodeji

Kia Optima už v prodeji

04.01.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová Kia Optima už je na trhu v ČR. Čtvrtou generaci charakterizuje luxusní pojetí interiéru. Pro český trh nabízí i specifikaci Business především pro fleetové zákazníky.
Nová Kia Optima v porovnání se třetí generací přijíždí se zvětšeným interiérem, což bylo dosaženo mimo jiné prodlouženým rozvorem o 10 mm. Interiéru dominuje použití nových, zejména měkčených materiálů navozujících pocit komfortu a luxusu. V nabídce je i dvoutónové barevné schéma přístrojové desky s textilním nebo koženým čalouněním. Zcela novou konstrukci mají sedadla.
 
Změnou zavěšení předních i zadních kol dochází k  hladší odezvě při jízdě na nerovném povrchu s vyšší úrovní jízdního komfortu, ovladatelnosti a stability.
 
Modernizovaný vznětový čtyřválec 1,7 CRDi má v  Optimě největší výkon 104 kW (141 k) a zvětšený točivý moment 340 N.m. Ve spojení se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou slibuje spotřebu 4,2 l/100 km. V nabídce je rovněž sedmirychlostní dvouspojková převodovka Kia DCT, s níž dosahuje spotřebu nafty 4,4 l/100 km.
 
Základní výbava Comfort nabízí za cenu od 684 980 Kč vč. DPH mj. denní svícení LED, duální elektronickou klimatizaci, integrovanou GPS navigaci se 7“ displejem, zadní parkovací kameru, tempomat, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a sklopným klíčem, oba parkovací asistenty, 7 airbagů včetně kolenního, všechny dostupně jízdní bezpečnostní systémy a příkladně také aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKAS).
 
Ve výbavě Exclusive, která má podle plánu společnosti Kia Motors Czech mít v ČR až 50 % podílu (dvouspojková převodovka Kia DCT má být zastoupena 60 %) se nabízí za cenu od 734 980 Kč vč. DPH. V této úrovni výbavy zaujme od základní výbavy navíc bezklíčkový vstup Smart Key, startovací tlačítko, čalounění sedadel v kombinaci látka/kůže, vyhřívaná přední sedadla a volant, mlhové světlomety LED nebo automatické přepínání dálkových světlometů.                                   
 
Nová Kia Optima je vozem výrazně orientovaným také na fleetové zákazníky v ČR. Proto základní nabídku tří úrovní výbav doplňuje specifikace Business Line pro firemní klientelu. Za cenu od 528 909 Kč bez DPH nabízí mj. také vyhřívaná a elektricky ovládaná zpětná zrcátka, denní svícení LED, 16“ hliníková kola, bezfreonovou duální elektronickou klimatizaci, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, 7“ integrovanou GPS navigaci s parkovací kamerou, tempomat, elektrochromatické zpětné zrcátko s dešťovým senzorem, kůží potažený volant a hlavice řadicí páky, 7 airbagů včetně kolenního a plnou bezpečnostní výbavu.
  • Kia Optima už v prodeji
  • Kia Optima už v prodeji
  • Kia Optima už v prodeji
  • Kia Optima už v prodeji