kia poodhaluje nový ceed | Aktuality | autoweek.cz

Kia poodhaluje nový Ceed

Kia poodhaluje nový Ceed

07.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Ženevě se veřejnosti poprvé ukáže nová Kia Ceed třetí generace. Pětidveřový hatchback se zjednodušeným jménem (už bez apostrofu) doplní kromě kombi ještě další karosářská varianta. Nicméně Kia má pro tento model připraveno více překvapení.
Také třetí generace kompaktního modelu Ceed byla navržená, vyvinutá a zkonstruovaná v Evropě a také se zde - v Tepličce nad Váhem u Žiliny - bude vyrábět. Kia pro nový model slibuje nové pokrokové technologie a pohonné jednotky, nový vyzrálý a sportovní design a atraktivnější jízdní vlastnosti.
 
Nová generace přijde se zjednodušeným jménem:  cee’d se mění na Ceed - což i nadále vyjadřuje zkratku Community of Europe, with European Design (Pro evropskou veřejnost s evropským designem), ovšem nyní už bez apostrofu, přinášejícího jen posměšky a komplikace.
 
Design nové generace je dílem evropského designérského studia Kia v německém Frankfurtu. Hlásí se k inspiraci modelem Stinger s karoserií fastback. Kia u modelu Ceed slibuje kromě hatchbacku a kombi i zcela novou karosářskou variantu, podobně, jako Hyundai u modelu i30 přišel místo třídveřové verze s fastbackem. Zprávy ze Slovenska ale naznačují, že v případě Ceedu by mělo jít o jinou podobu - neméně atraktivní sportovní kombi Shooting Brake, tedy cosi, co v tomto segmentu nikdo nemá. Ale ani to nebude vše. Kia reaguje na požadavky kupujících a v roce 2019 pro novou generaci Ceedu připraví ještě crossover!
 
Podvozek nové generace Ceedu byl odladěn ve vývojovém centru v Rüsselsheimu a při testech na Severní smyčce Nürburgringu tak, aby dynamikou, charakteristikou řízení i kultivovaností překonal svého předchůdce a plně vyhovoval požadavkům evropskýých řidičů.
 
Po stránce pohonných jednotek lze očekávat naprostou shodu s tím, co nabízí Hyundai pro model i30, tedy zážehový 1,4 MPI a turbodmychadlem přeplňované motory - tříválec 1,0 T-GDi a čtyřválce 1,4 T-GDi a 1,6 T-GDi. Turbodiesely bude zastupovat nový 1,6 CRDi v několika výkonových variantách (tento nový motor, plnící nové přísnější emisní limity, dostane i Hyundai i30).
 
Model Ceed byl, stejně jako předchozí dvě generace, navržen výhradně pro evropské zákazníky. Jinde po světě Kia v kompaktní třídě nabízí model Forte, který se kromě převažující karoserie sedan (o tu v Evropě není v tomto segmentu zájem) v některých asijských zemích prodává i jako pětidveřový hatchback. Ten měl vždy mnoho společného s předchozími generacemi modelu cee’d. Proto nebude bez zajímavosti se podívat na to, jak vypadá nová generace modelu Forte, nedávno představená na autosalonu v Detroitu, samozřejmě s karoserií sedan. Může totiž o podobě nového Ceedu mnohé naznačit. Například hlavní LED světlomety protažené daleko do boku jsou velmi podobné tomu, co naznačuje skica modelu Ceed.
 
Nová Kia Ceed se na evropských trzích začne prodávat v průběhu letošního roku 2018.
 
  • Kia poodhaluje nový Ceed
  • Kia poodhaluje nový Ceed
  • Kia poodhaluje nový Ceed
  • Kia poodhaluje nový Ceed
  • Kia poodhaluje nový Ceed