rok zabezpečení vozidel | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Rok zabezpečení vozidel

Rok zabezpečení vozidel

03.12.2010 | Rybecká Ivana | Autoservis

Za prvních osm měsíců roku 2010 Policie České republiky zaznamenala 8241 případů krádeží dvoustopých motorových vozidel a dalších 32 000 případů krádeží věcí z motorových vozidel a krádeží jejich dílů.

Proto byl v rámci 11. zasedání Poradního sboru situační prevence kriminality Ministerstva vnitra schválen a doporučen k realizaci projekt Rok zabezpečení vozidel s datem zahájení 1. října 2010 po celý následující rok.

Ve středu 1. prosince 2010 se uskutečnila již druhá tisková konference k preventivnímu projektu Rok zabezpečení vozidel, které vyhlásilo Ministerstva vnitra ČR, Policie České republiky, Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s. a České asociace pojišťoven.
Prezident Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s. Ing. Jiří Dufek představil publikaci vydanou k projektu, obsahující obecné informace MV ČR a Policie ČR, techniky zabezpečení vozidel a další prevence, jako je např. pojištění vozidel. Informační brožura bude distribuována občanům zdarma v rámci preventivních akcí partnerů projektu. Dále poskytnul informace o rozšíření webových stránek projektu www.rokzabezpecenivozidel.cz.
Plk. Mgr. Pavel Hanták z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu popsal závažnost situace v oblasti krádeží motorových vozidel v rámci celé Evropy. Zajímavou přednášku obohatil přítomné novináře i o konkrétní příklady z policejní praxe. Své vystoupení uzavřel tím, že je důležité nepodceňovat rizika krádeže a snižovat je např. kvalitním zabezpečením. Význam pojištění vozidel připomněla na závěr konference Ing. Marcela Kubešová z České asociace pojišťoven.
Konference se také zúčastnili partneři projektu pro zabezpečení a pojištění vozu, zástupci společností Allrisk, s.r.o., CEBIA, spol. s r.o., CONSTRUCT CZECH a.s., DEFEND CENTRAL EUROPE .a.s., JABLOTRON ALARMS a.s., SECAR BOHEMIA, a.s., SV-AGENCY a.s. a Škoda Auto a.s.. a představili tak akce, které pro zákazníky v rámci projektu "Rok zabezpečení vozidel" budou nabízet svým zákazníkům.

Tisková zpráva

Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s.

Soukromý bezpečnostní průmysl aktivně podporuje společný projekt Policie ČR a Ministerstva vnitra.

Významné členské firmy Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s. (AGA) se aktivně zapojily do preventivního projektu Policie České republiky, Ministerstva vnitra ČR, Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s. a České asociace pojišťoven „Rok zabezpečení vozidel“.

„Jedná se o unikátní projekt posledních let v oblasti prevence v České republice,“ říká prezident Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, o.s. Ing. Jiří Dufek.

Jeho význam tkví, podle slov Dufka, především v tom, že se opět podařilo spojit síly Policie České republiky, odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR, ČAP a významných zástupců soukromého sektoru v preventivním postupu proti majetkové kriminalitě, s důrazem na tíživou situaci v oblasti odcizení dvoustopých motorových vozidel.

Cílem „Roku zabezpečení vozidel“ je podle slov Dufka „ještě intenzivněji komunikovat problémy vzrůstající autokriminality s motoristickou veřejností a po dobu 12 měsíců prostřednictvím našich členských firem a jejich bezpečnostních odborníků společně s policejními specialisty a preventisty ministerstva hledat optimální možnosti prevence a konkrétní kroky k zabezpečení motorových vozidel proti krádežím“.

AGA zastupuje zájmy bezpečnostních profesionálů v oblasti technických bezpečnostních služeb již téměř 20 let. Aktivní účast členských firem, společností Construct a Defend pro oblast mechanických zábranných prostředků, Jablotron pro oblast elektronických zabezpečovacích systémů, Sherlog a SVAgency pro oblast vyhledávacích systémů a společnosti Cebia pro oblast identifikačních systémů, zaštítila AGA svou vysokou profesionální i oborovou prestiží jako jeden z hlavních partnerů projektu „Rok zabezpečení vozidel“.

Od vyhlášení tohoto projektu se podařilo:

-         vydat informačně preventivní brožuru,

-         rozšířit obsahově internetové stránky www.rokzabezpecenivozidel.cz,

-         zahájit přípravné práce na společných akcích pro občany,

-         dohodnout výhodné podmínky pro společnou prezentaci v rámci bezpečnostních veletrhů v ČR v 2011,

-         zahájit přípravné práce na společných akcích s městskými policiemi pro občany.

 

  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel
  • Rok zabezpečení vozidel