kia předvedla elektromobil niro ev | Aktuality | autoweek.cz

Kia předvedla elektromobil Niro EV

Kia předvedla elektromobil Niro EV

09.05.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový elektromobil Kia Niro EV slibuje dojezd přes 450 km. Evropská premiéra elektrického crossoveru se odehraje v říjnu 2018 na autosalonu v Paříži.
Kia na 5. ročníku mezinárodní výstavy elektromobilů v korejském Jeju předvedla svoji novou plně elektricky poháněnou verzi crossoveru Niro. Evropská premiéra modelu Niro EV je naplánována na říjen 2018 v rámci mezinárodního autosalonu v Paříži.
 
Model Niro EV, kombinující praktickou využitelnost kompaktního SUV s elektrickým pohonem, je inspirovaný konceptem Niro EV Concept, odhaleným na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018 v Las Vegas, zaujme exkluzivní maskou chladiče, futuristickým přívodem vzduchu a LED světly denního svícení ve tvaru hrotu šípu.
 
Niro EV pohání systém elektrického pohonu Kia určený pro elektromobily příští generace. S vysokokapacitním lithio-polymerovým akumulátorovým modulem s kapacitou 64 kWh dokáže podle metodiky NEDC nabídnout dojezd přes 450 km na jedno nabití, resp. více než 300 km při zástavbě volitelného akumulátorového modulu 39,2 kWh. Podle realitě bližšího cyklu WLTP to ale je se 64 kW 380 km (podle NEDC 470 km) a se 39,2 kWh 240 km (podle NEDC 300 km). Hyundai se stejnou sadou akumulátorů s kapacitou 64 kWh nabízí v modelu Kona Electric 400 km.
 
Kia neuvádí parametry pohonné jednotky, ale je pravděpodobné, že bude stejná jako ve voze Hyundai Kona Electric, tedy s trakčním elektromotorem o výkonu 150 kW v kombinaci s akumulátory 64 kWh a 100 kW u verze 39,2 kWh.
 
Prodej modelu Niro EV bude v Koreji zahájen v průběhu druhého pololetí 2018 a poté se postupně představí i na dalších trzích včetně Evropy.
 
  • Kia předvedla elektromobil Niro EV
  • Kia předvedla elektromobil Niro EV
  • Kia předvedla elektromobil Niro EV