kia předvedla nové picanto | Aktuality | autoweek.cz

Kia předvedla nové Picanto

Kia předvedla nové Picanto

22.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Kia Motors na ženevském autosalonu v evropské premiéře ukázala nové městské miniauto Picanto. Poprvé je k dispozici i specifikace GT-Line se sportovnějším vzhledem a poprvé dostane i zážehový motor s přeplňováním.
Od uvedení modelu Picanto aktuální generace v roce 2011 se po celém světě prodalo přes 1,4 milionu vozů, z toho více než 300 000 v Evropě. Nové Picanto je výsledkem spolupráce návrhářských studií Kia v korejském Namyangu a německém Frankfurtu.
 
Nová podvozková platforma umožnila prodloužit rozvor náprav o 15 mm na 2400 mm. Tím se zvětšil vnitřní prostor, ač nové Picanto není delší než odcházející model (3595 mm). Disponuje největším zavazadlovým prostorem v segmentu miniaut: 255 l. Zadní sedadla je možné jedním pohybem páčky snadno sklopit do úplné roviny a prostor pro zavazadla naroste na 1010 l.
 
Za lepšími parametry bezpečnosti stojí dvojnásobně vyšší podíl (44 %) vysokopevnostní oceli (AHSS) oproti odcházejícímu modelu, což přineslo i snížení hmotnosti surové karoserie o 23 kg.
 
V nabídce jsou projektorové světlomety s LED ukazateli směru a LED světly denního svícení. V interiéru najdeme 7“ dotykový displej infotainmentu s podporou systémů Android Auto a Apple CarPlay a navigací s 3D mapovými podklady. V nabídce je i bezdrátové dobíjení pro smartphony.
 
Nové Picanto je prvním vozem v segmentu nabízejícím vektorování točivého momentu pomocí brzdění jako další funkci systému elektronického řízení jízdní stability ESC. Je také prvním vozem v segmentu, který nabízí nezávislý systém nouzového brzdění AEB.
 
Od zahájení prodeje ve druhém čtvrtletí se bude nabízet se zážehovými motory 1,0 MPI/49 kW (67 k) a 1,25 MPI/61 kW (84 k). S motorem 1,25 MPI je k dispozici i čtyřrychlostní automatická převodovka. V posledním čtvrtletí 2017 se začne dodávat i s novým přeplňovaným zážehovými motorem 1,0 l T-GDI s přímým vstřikováním paliva, dosud největším výkonem v této modelové řadě 73,5 kW (100 k) a maximem točivého momentu 172 N.m. Motor používá jednokomorové turbodmychadlo pro okamžitou akceleraci, integrované sběrné výfukové potrubí a vysokotlaký přívod paliva (200 bar).
 
Nové Picanto nabízí i větší možnosti individualizace rozšířenou nabídkou barev karoserie a kol 14 až 16". Kontrastní barvy sedadel je možné kombinovat s novými barevnými výplněmi. Kia poprvé nabídne Picanto i ve specifikaci GT-Line s barevnými prvky na karoserii, chromovanou dvojitou koncovkou výfuku, zploštělým volantem a rozšířenou škála barevných variant interiéru.
 
Od počátku druhého letošního čtvrtletí se Picanto bude prodávat se sedmiletou zárukou Kia s omezením na 150 000 km.
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto
  • Kia předvedla nové Picanto