nový pick-up nissan np300 navara | Aktuality | autoweek.cz

Nový pick-up Nissan NP300 Navara

Nový pick-up Nissan NP300 Navara

07.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Nissan NP300 Navara představuje 12. generaci pick-upu. Přichází s novou úrovní pohodlí a vyspělými technologiemi. 

Nissan NP300 Navara, který těží z 80letých globálních znalostí a zkušeností Nissanu v segmentu pick-upů, splňuje požadavky náročných jedinců i podnikatelů. Přináší pevnější i odolnější nosnou strukturu a moderní sportovnější design. Mezi vnější vylepšení patří nižší střecha, větší světlost a objemnější nákladový prostor.

 

Nissan NP300 Navara bude k dispozici s různými typy karoserií a variantami pohonné jednotky přizpůsobených požadavkům jednotlivých trhů. Bude nabízen buď s úzkou nebo širokou karoserií, s kabinou King Cab nebo Double Cab a s pohonem jedné nápravy nebo všech kol.

 

Tuhý podvozek modelu NP300 Navara setrval u odpružením pomocí listových per. Mezi zlepšení patří menší poloměr otáčení, a tím i lepší manévrovatelnost při jízdách ve městě.

 

Vylepšení se dočkal i prostor v kabině a za volantem po stránce ergonomického designu, kvalitních povrchových materiálů, snazšího nastupování i vystupování, celkové propracovanosti i lepšího výhledu. Celkově je interiér prostorný i komfortní. Nabízí pohodlí tvrdě pracujícím řidičům i relaxaci v dobře izolovaném prostoru při rodinných výletech. 

Přístrojová deska nabízí přístrojové displeje TFT s vysokým rozlišením, které nabízejí například kompas či navigaci, dále ukazatel spotřeby paliva a rádio s přehrávačem audio záznamů. Možnosti přizpůsobení poskytují řidiči pomoc v celé řadě jazyků, což platí také pro výstrahy, připomínky údržby atd.

 

Díky kombinaci vyššího výkonu pohonné jednotky a snížení hmotnosti dosahuje nový Nissan NP300 Navara nižších celkových provozních nákladů - spotřeba paliva se oproti předchozímu modelu snížila o 11 %.

 

NP300 Navara přichází s vylepšenými verzemi vznětových řadových čtyřválců DOHC o objemu 2,5 l, který poskytuje maximální výkon 140 nebo 120 kW při 3600/min a maximální točivý moment 450 N.m nebo 403 N.m při 2000/min. Alternativou je zážehový řadový čtyřválec o objemu 2,5 l. Výběr převodovek zahrnuje sedmirychlostní samočinnou a šestirychlostní přímo řazenou převodovku. 

 

Režim pohonu všech kol lze aktivovat i za jízdy. Dynamický systém řízení vozidla VDC pomáhá zlepšit jízdní výkon i bezpečnost v režimu s pohonem všech čtyř kol ve spolupráci se systémem aktivně brzděného diferenciálu ABLS, asistentem pro rozjezd do kopce HSA a asistentem pro sjíždění prudkých svahů HDC.

 

„Od roku 1933, kdy jsme postavili první pick-up, získaly pick-upy značky Nissan více než 14 milionů zákazníků po celém světě, kteří se na ně spoléhají při přepravě svých rodin, spolupracovníků i zboží, někdy i v těch nejtěžších podmínkách. Pick-upy společnosti Nissan jsou často středobodem svých komunit a vyžadují proto širší spektrum schopností než takřka všechny ostatní vozy. Zkonstruovat dobrý pick-up není snadné, ale s modelem NP300 Navara jsme ke znalostem v oblasti pick-upů, které se nám podařilo shromáždit za 80 let, přidali více pohodlí a prvky inspirované vozy SUV, to vše s cílem stvořit skvělý vůz. Nový Nissan NP300 Navara udává nová měřítka v oblasti výkonu, odolnosti, všestrannosti a provozních nákladů. Všechny tyto vlastnosti jsou pro uživatele pick-upů životně důležité," konstatoval ředitel společnosti Nissan pro plánování Andy Palmer.

  • Nový pick-up Nissan NP300 Navara
  • Nový pick-up Nissan NP300 Navara
  • Nový pick-up Nissan NP300 Navara
  • Nový pick-up Nissan NP300 Navara
  • Nový pick-up Nissan NP300 Navara