kia připravuje dvě premiéry | Aktuality | autoweek.cz

Kia připravuje dvě premiéry

Kia připravuje dvě premiéry

19.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na 65. mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu Kia představí nový Soul, koncept nového městského vozu, malé Picanto LPGi s dvoupalivovým systémem a modernizovaný model Optima.

Nová Kia Soul zůstává věrna svému originálnímu designu. Slibuje ale vylepšenou dynamiku a hospodárné motory. Nový exteriér je inspirován konceptem Kia Track’ster z roku 2012. Dospělejší vzezření přitom neztratilo nic ze svého individualistického charakteru.

„Soul si vybudoval mezi zákazníky značky Kia věrné příznivce. Bylo důležité, aby nový model zůstal věrný originálnímu kultovnímu designu,“ vysvětluje Benny Oeyen, viceprezident pro marketing a produktové plánování ve společnosti Kia Motors Europe.

Nová Kia Soul pro modelový rok 2014 se začne v Evropě prodávat začátkem jara 2014. Kompletní modelová nabídka, paleta zážehových a vznětových motorů, technické parametry, výbavy a ceny budou zveřejněny v době uvedení na trh.

Kia ukáže ve Frankfurtu také novou studii, která naznačí možnou podobu budoucího malého modelu, tedy navazujícího na model Rio. Záměrem značky Kia bylo vytvořit vozidlo, které by uspokojilo náročnější městské řidiče, individualisty. Koncept byl navržen v Evropě s ohledem na evropský vkus a očekávání zdejších řidičů

Na autosalonu IAA bude představeno rovněž nové dvoupalivové Picanto LPGi, vyvinuté v reakci na rostoucí poptávku zákazníků po malých vozech s nízkými provozními náklady. Nový model je poháněn speciální verzí tříválcového motoru Kia Kappa se zdvihovým objemem 1,0 l, nejvyšším výkonem 49 kW (67 k) a maximálním točivým momentem 90 N.m. Nové Picanto LPGi slibuje ještě nižší provozní náklady než konvenční modely Picanto s pohonem pouze na benzin. Nová varianta má normovanou spotřebu 5,8 l LPG/100 km a emise CO2 100 g/km. U modelů vybavených automatickým systémem stop-start (ISG) jsou tyto hodnoty dokonce jen 5,6 l LPG/100 km a 97 g/km.

Nové Picanto LPGi je vybaveno dvěma palivovými nádržemi – běžnou na benzin s objemem 35 l na obvyklém místě před zadní nápravou a nádrží na stlačený zkapalněný plyn LPG s objemem 27 l, která je umístěná pod podlahou zavazadlového prostoru místo náhradního kola. Řidiči mohou přepínat mezi provozem na benzin a LPG i opačně jednoduchým stisknutím tlačítka na přístrojové desce.

Dvoupalivový model bude zpočátku nabízen v Německu, Itálii, Polsku, České republice, Řecku, Portugalsku a Nizozemí, kde bude tvořit až 7 % celkového prodeje modelové řady Picanto. V době zahájení prodeje koncem letošního roku bude Picanto LPGi prvním a jediným vozem s pohonem na LPG na trhu se sedmiletou zárukou.

Frankfurtský autosalon se stane také místem představení modernizované modelové řady Kia Optima, jejíž zdokonalený design, nové informační a zábavní systémy, bohatší komfortní a bezpečností výbava, zvýšená kultivovanost, ještě vyšší kvalita i prémiovější materiály a zpracování jsou reakcí na zpětnou vazbu od zákazníků a na vývoj na velmi konkurenčním evropském trhu.

  • Kia připravuje dvě premiéry
  • Kia připravuje dvě premiéry
  • Kia připravuje dvě premiéry
  • Kia připravuje dvě premiéry
  • Kia připravuje dvě premiéry