kia proceed míří do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Kia ProCeed míří do prodeje

Kia ProCeed míří do prodeje

23.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Kia Motors Czech zahájila na českém trhu prodej modelu ProCeed s karoserií typu shooting brake, kombinující tvary kupé a kombi, zde poprvé použité u kompaktního modelu. Nový ProCeed je k dispozici výhradně ve verzi GT Line nebo jako vysoce výkonný model GT.
ProCeed je nižší, delší a elegantnější než pětidveřový hatchback Ceed i kombi Sportswagon. Designem a technikou je ProCeed ve verzi GT nejsportovnější a nejvýkonnější verzí celé modelové řady Ceed. Se zahájením prodeje verze ProCeed je nově nabízená specifikace GT Line dostupná i pro verze Ceed Sportswagon a Ceed hatchback. Nejvýkonnější varianta GT je vedle modelu ProCeed k dispozici i pro pětidveřový hatchback Ceed.
 
Nový ProCeed byl navržen, vyvinut, zkonstruován a vyrábí se v Evropě výhradně pro evropské trhy. Jde o cestovní automobile kategorie Grand Touring s karoserií typu shooting brake a zavazadlovým prostorem o objemu 594 l.
 
Pro ProCeed jsou v České republice k dispozici dva přeplňované zážehové motory. Pro verze GT Line to je 1,4 l T-GDi/103 kW (140 k) s točivým momentem 242 N.m. Základní cena se standardně dodávanou šestirychlostní přímo řazenou převodovkou je 599 980 Kč. Se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou vlastní výroby je ProCeed nabízen za 644 980 Kč.
 
Ve verzi GT, stojící na vrcholu celé modelové řady, má nejvýkonnější motor 1,6 l T-GDI o výkonu 150 kW (204 k) a točivém momentu 265 N.m v kombinaci s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. ProCeed GT je k dispozici za 679 980 Kč. Ve spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou je k dostání za 724 980 Kč.
 
ProCeed nabíízí připojení chytrých telefonů přes Bluetooth, automaticky ovládané světlomety a bezklíčkový vstup. Apple CarPlay a Android Auto jsou součástí základní výbavy. K dispozici 8" dotykový displej s navigací a online službami Kia Connected Services. Zákazníci mohou volit i výkonný audiosystém JBL Premium s technologií Clari-Fi.
 
Pro model ProCeed jsou k dispozici systémůyna podporu řízení: automatické přepínání dálkových světlometů (HBA), systém sledování únavy řidiče (DAW), aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA) se systémem autonomního nouzového brzdění (FCA), systém pro sledování mrtvých úhlů, upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání a inteligentní parkovací asistent.
 
ProCeed je k dispozici s bezkonkurenční sedmiletou tovární zárukou Kia s omezením na 150 000 km.
 
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje
  • Kia ProCeed míří do prodeje