kia proceed spojuje kombi a kupé | Aktuality | autoweek.cz

Kia ProCeed spojuje kombi a kupé

Kia ProCeed spojuje kombi a kupé

16.09.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Když Kia představovala novou generaci modelu Ceed, zástupci značky slíbili dvě překvapení. To první před rokem naznačil koncept Proceed a nyní přichází v sériové podobě - karoserie sportovního kombi neboli Shooting brake. Na druhé překvapení, tedy crossover, si musíme ještě počkat.
Úkolem verze ProCeed bude přilákat k modelové řadě Ceed resp. ke značce Kia zcela nové zákazníky nabídkou karoserie, jako u žádné jiné značky v tomto segmentu nenajdou. Přitom budou ochotni se smířit s tím, že půjde o nejdražší variantu v rámci modelové řady Ceed.
 
Nová verze ProCeed, nahrazující nepříliš době prodejnou třídveřovou variantu předchozí generace, je o 43 mm nižší než tradiční kombi Ceed SW. Ostatní rozměry jsou prakticky identické včetně rozvoru náprav 2650 mm. Zatímco přední část kabiny je stejná jako u ostatních modelů řady Ceed, zadní sedadla jsou ukotvena trochu níž aby se získal dostatek místa pro hlavu cestujících vzadu i při svažující se střeše.
 
Zavazadlový prostor ProCeedu má základní objem 594 l - v porovnání s kombi Ceed SW, který nabízí 625 l, to nevypadá jako velký rozdíl, nicméně praktická využitelnost tohoto prostoru je trochu omezená, i když pod jeho podlahou najdeme ještě několik odkládacích schránek. U shooting brake se oceňuje především sportovní elegance, takže do něj asi majitel nebude chtít nakládat rozměrné předměty, při jejichž přepravě má kombi jasnou výhodu.
 
Orientaci na vyhraněnou skupinu zákazníků potvrzuje skutečnost, že ProCeed bude nabízen výhradně ve sportovně laděné výbavě GT Line nebo jako GT. Proto pro tuto verzi nebude k dispozici motor 1,4 l, ale pouze zážehové motory s přeplňováním turbodmychadlem 1,0 T-GDI/88 kW (120 k), 1,4 T-GDI/103 kW (140 k) a 1,6 T-GDI/150 kW (204 k) a turbodiesel 1,6 CRDi/100 kW (136 k). Standardem je vždy šestirychlostní přímo řazená převodovka. Za příplatek se dodává sedmistupňová dvouspojková DCT.
 
Prodej ProCeedu bude zahájen v prvním čtvrtletí příštího roku.
 
  • Kia ProCeed spojuje kombi a kupé
  • Kia ProCeed spojuje kombi a kupé
  • Kia ProCeed spojuje kombi a kupé
  • Kia ProCeed spojuje kombi a kupé