varroc lighting systems slibuje revoluci v designu | Autoservis | autoweek.cz

Varroc Lighting Systems slibuje revoluci v designu

Varroc Lighting Systems slibuje revoluci v designu

15.12.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nová technologie Surface LED od Varroc Lighting Systems slibuje revoluci v designu a výkonnosti světlometů a svítilen. Patentovaná technologie Surface LED kombinuje jemný vzhled OLED s výkonností a flexibilitou klasických LED.
Společnost Varroc Lighting Systems představila revoluční řešení v oblasti vnějších osvětlovacích systémů vozidel. Surface LED technologie v sobě spojuje vzhled a možnosti OLED (organických světelných diod) s prověřenými benefity klasických LED světelných zdrojů. Tato nákladově efektivní a zároveň spolehlivá novinka přináší více volnosti při inovaci designu a funkčnosti vnějšího osvětlení, než bylo možné kdykoliv v minulosti. Umožní vyrábět efektivně světlomety a svítilny s osobitým designem a dát jim další specifické funkce
 
Patentovaná technologie využívá tenké vrstvy mikrooptických filtrů a konvenčních zdrojů LED. Výsledkem je rovnoměrné vyzařování světla, které je obecně spíše spojováno s parametry OLED. Každý svítící článek Surface LED je pouze 3,5 mm tenký s plynule nastavitelným jasem 2000 - 13 000 cd/m2. Na rozdíl od v současnosti dostupných automobilových OLED na trhu, nové Surface LED elementy Varroc Lighting Systems se mohou vyrábět v různě zakřivených 3D tvarech a také jako vícebarevné, což umožňuje rozvoj a kombinaci dalších světelných funkcí.
 
S tímto novým produktem Varroc Lighting Systems spojuje výhody stále se rozvíjející technologie OLED, včetně ultratenkého profilu a jednolitého světelného výstupu s osvědčenou spolehlivostí, nízkou cenou a flexibilitou LED. Díky možnostem 3D tvarování a designu při využití více barev světla, nabízí Surface LED technologie novou, nákladově efektivní a přitom vysoce účinnou cestu k navrhování inovativních osvětlení automobilů.
 
„Existuje silná touha, aby se při osvětlení exteriérů vozidel využívaly technologie OLED, ale náklady a technické komplikace zatím omezily využití pouze na několik vozidel prémiové třídy. Technologie Surface LED tyto překážky eliminuje a přidává několik funkcí, které při využívání OLED zatím nejsou možné. Zpětná vazba zákazníků je mimořádně pozitivní a již nyní vidíme mnoho nových oblastí využití,“ říká viceprezident globálního vývoje produktů Varroc Lighting Systems Todd C. Morgan.
 
„Rozvoj nových technologií je klíčovým pilířem naší strategie. Jsme hrdí na to, že nabízíme nejmodernější špičkovou techniku za konkurenceschopnou cenu. Letos oslavujeme páté výročí od vstupu do skupiny Varroc a Surface LED technologie je skvělým příkladem toho, jak nám rodina Varroc umožnila stát se ještě efektivnější a perspektivnější firmou a přitom pokračovat v tradici inovací a kvality, které jsou zakořeněny v téměř 140leté historii,“ říká generální ředitel Stephane Vedie Varroc Lighting Systems.
 
Surface LED technologii společnost Varroc Lighting Systems představila na veletrhu Mezinárodního symposia o automobilovém osvětlení (ISAL) v německém Darmstadtu, který je považován za největší a zároveň nejprestižnější událost svého druhu ve světě automobilového osvětlení.