kia rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu | Aktuality | autoweek.cz

Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu

Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu

04.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizované Rio je prvním vozem Kia s mild-hybridním pohonem. Cena základní verze Rio Comfort 1,2 l CVVT/62 kW začíná na 299 980 Kč, s mild-hybridním pohonem 1,0 l T-GDI iMT MHEV/88 kW v nejvyšší výbavě GT Line je Rio dostupné od 449 980 Kč.
Čtvrtá generace modelu Rio se pro modelový rok 2021 představuje s oživeným designem, novými bezpečnostními a informačními technologiemi a přepracovanou řadou hospodárných pohonných jednotek včetně premiérového mild-hybridního systému 48 V poprvé v kombinaci se zážehovým motorem 1,0 l T-GDI/88 kW (120 k), jehož součástí je nová inteligentní přímo řazená převodovka iMT bez mechanické vazby (clutch-by-wire) nebo se sedmistupňová dvouspojková DCT.
 
Modernizované Rio se na českém trhu nabízí ve třech variantách. Základní je verze Comfort s motorem 1,2 litru CVVT. Ve standardní výbavě je mj. klimatizaci nebo kůží potažený volant a hlavici řadicí páky. Akční cena začíná na 299 980 Kč.
 
Druhým stupněm výbavy je Exclusive, jenž dává největší možnosti individualizace vozu. Verzi Exclusive je možné mít se zážehovým motorem 1,2 litru CVVT/62 kW (84 k) i s přeplňovaným 1,0 l T-GDI/74 kW (100 k). Nový mild-hybridní pohon je spojen s motorem 1,0 litru T-GDI iMT MHEV/88 kW (120 k). Cena verze Exclusive s motorem 1,2 l CVVT začíná na 334 980 Kč. Na vrcholu nabídky je verze GT Line. Ta poprvé nabízí za příplatek hlavní LED světlomety. Akční cena GT Line začíná na 379 980 Kč, s mild-hybridním pohonem od 449 980 Kč.
 
V interiéru je nový širokoúhlý displej 8,0“ a digitální displej 4,2“ v roli přístrojového panelu. Novinkami jsou systém palubní telematiky Kia UVO Connect Phase II a vyspělý systém infotainmentu.
 
Nové technologie ADAS v závislosti na specifikaci vozidla zahrnují nejnovější verzi systému autonomního nouzového brzdění FCA a mohou obsahovat i asistent pro zamezení kolizím ve slepém úhlu výhledu BCA, ukazatel rychlostních limitů ISLW, pokročilý adaptivní tempomat SCC a systém následování v jízdním pruhu LFA. Systém LFA ve spolupráci s SCC reguluje zrychlování, brzdění a řízení vozidla v závislosti na vozidlech jedoucích vpředu a stavu vozovky. Systém, pracující za rychlosti jízdy do 180 km/h, udržuje pomocí kamery a radarových senzorů bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a současně monitoruje vodorovné dopravní značení, aby vůz držel uprostřed jízdního pruhu. Rio nabízí i systém pro monitorování provozu za vozidlem s asistentem pro zamezení kolizím.
 
Modernizované Rio je standardně vybaveno stabilizačním systémem Kia (VSM), elektronickým řízením stability vozu (ESC), systémem kontroly brzdění v zatáčkách (CBC) a systémem pro zajišťování směrové stability (SLS), kdy pomáhá řidiči udržet kontrolu během brzdění a projíždění zatáček.
 
Model Rio se dodává se standardní sedmiletou tovární zárukou Kia s omezením na 150 000 km.
 

  • Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu
  • Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu
  • Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu
  • Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu
  • Kia Rio s mild-hybridním pohonem má českou cenu