kia spustila mobilní aplikaci kia asistent | Aktuality | autoweek.cz

Kia spustila mobilní aplikaci Kia Asistent

Kia spustila mobilní aplikaci Kia Asistent

30.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia je první automobilovou značkou v České republice, která v rámci pilotního projektu ÚAMK nabízí zákaznickou aplikaci pro mobilní telefony. Jedná se o další krok ke zvýšení spokojenosti majitelů vozů značky Kia.
Společnost Kia Motors Czech jako první importér v ČR pro své zákazníky spustila mobilní aplikaci s názvem Kia Asistent a to jako pilotní projekt ve spolupráci s asistenční službou ÚAMK a.s. Aplikace, fungující v první fázi na platformě Android OS, je určena především pro všechny majitele vozů značky Kia v České republice. V další fázi bude tato služba nabídnuta i pro zákazníky značky Kia využívající platformu iOS. Představení této mobilní aplikace je dalším krokem ke zvýšení celkové spokojenosti zákazníků značky Kia v České republice.
 
Mobilní aplikace Kia Asistent je nyní volně dostupná a je nabízena zcela zdarma. Její nesmírnou předností je přehledná „dlaždicová“ grafika na celé ploše mobilního telefonu a zcela intuitivní ovládání, které umožňuje získávání důležitých informací z různých oblastí.
 
Vedle servisních informací, které pomáhají majitelům vozů v nouzových případech navést k nejbližšímu autorizovanému servisnímu centru Kia, umožňuje aplikace Kia Asistent také v případě nehody či jiných života ohrožujících situacích okamžité telefonní spojení s Integrovaným záchranným systémem ČR.
 
Mezi další výhody této mobilní aplikace patří informace o aktuální dopravní situaci včetně informací o nehodách a uzavírkách silnic a dálnic v České republice. Dopravní zpravodajství poskytuje údaje i z nejvíce navštěvovaných zahraničních destinací jako jsou Rakousko a Německo. V řádu měsíců budou přidány i další oblíbené země pro letní dovolenou Itálie a Chorvatsko.
 
Součástí nově představené mobilní aplikace Kia Asistent je rovněž sekce s označením Kia Service, která poskytuje základní orientaci v asistenčních službách značky Kia. Zajímavostí je například jednoduché vysvětlení významu ikon, které se mohou během provozu automobilu rozsvítit na přístrojové desce vozu. Řidič může poté velmi rychle reagovat na vzniklou situaci.
 
Zcela samostatnou oblastí nově představené mobilní aplikace Kia Asistent je ikona s označením Bonus, která nabízí exkluzivně pro majitele vozů Kia slevy na služby a nákupy v 11 kategoriích (např. hotely, taxi, restaurace, čerpací stanice, kulturní místa, obchody či cestovní kanceláře) i s přesnou identifikací místa. Slevu ve výši 5 až 40 % na zboží a služby je možné získat na téměř 300 místech po celé České republice.