kia ukázala nové koncepty suv | Aktuality | autoweek.cz

Kia ukázala nové koncepty SUV

Kia ukázala nové koncepty SUV

29.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia Motors na autosalonu v Soulu 2019 odhalila trojici nových konceptů vozidel, které předznamenávají budoucí designové směřování značky. Ve světové premiéře to jsou robustní SUV Mohave Masterpiece a malé SUV SP Signature a v asijské premiéře plně elektrický Imagine by Kia.
Koncepty naznačují budoucí směřování návrhářů Kia, ale současně ilustrují různé součásti budoucí modelové strategie značky. Postupně se rozšiřující nabídka SUV a crossoverů stojí za dlouhodobým růstem prodejů vozů Kia po celém světě. Koncepty Mohave Masterpiece a SP Signature ukazují budoucí směr vývoje modelů co do designu, uspořádání a využití techniky. Koncept Imagine by Kia předznamenává, jak chce značka upoutat řidiče elektrifikovaných vozidel budoucnosti.
 
Nejatraktivnější premiérou je robustní Kia Mohave Masterpiece, spojující karoserii velkého terénního SUV s luxusní high-tech kabinou. K robustnímu vzhledu a zvýšené karoserii se přidává pohon všech kol i schopnost zdolat libovolný terén. V interiéru se uplatňuje nejnovější architektura značky s horizontálním uspořádáním přístrojové desky napříč celou přední částí kabiny. Systém infotainmentu a konektivity využívá dotykový displej 12,3“. Nechybějí nejmodernější prvky Kia na podporu řízení.
 
Stylový koncept Kia SP Signature naznačuje design a uspořádání plánovaného malého SUV. V návaznosti na uvedení studie Kia SP Concept na výstavě Auto Expo 2018 v indickém Dillí ukazuje designový posun. SP Concept je postaven s využitím vyspělé techniky a naznačuje plány automobilky uvést na globální trhy nové malé SUV pro mladé zákazníky. Je už připravené do sériové výroby a zákazníci se s ním budou moci seznámit ještě během roku 2019. Exteriér zkrášluje řada markantních stylistických prvků, které kladou důraz na celkově moderní technicistní design, např. o LED světlomety vpředu i vzadu, ostré křivky nebo precizní kovové detaily.
 
Asijská premiéra vývojové studie plně elektricky poháněného sportovního sedanu Imagine by Kia navazuje na nedávnou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě 2019. Koncept vytvořilo Evropské návrhářské centrum Kia ve Frankfurtu. Jde o první čistě elektrický čtyřdveřový osobní vůz značky záměrně koncipovaný tak, aby stál mimo všechny etablované automobilové segmenty. Harmonicky spojuje prvky SUV, sportovního sedanu a prostorného crossoveru. Jako odpověď na současnou posedlost zvětšováním palubních displejů je v konceptu použito 21 samostatných UHD obrazovek.
 
Na autosalonu v Soulu jsou prezentovány nejnovější technické inovace značky včetně inovací vyvinutých pro epochu post-autonomního řízení. Systém Kia R.E.A.D. (Real-time Emotion Adaptive Driving - Řízení přizpůsobující se v reálném čase emocím) byl poprvé prezentovaný na veletrhu spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas. Vyhlíží epochu, kdy bude autonomní řízení běžnou normou a priorita se bude klást na zkvalitňování zážitků člověka v rámci mobility. Dokáže optimálně nastavovat kabinu vozidla a přizpůsobovat ji uživateli tím, že v reálném čase analyzuje stav emocí řidiče prostřednictvím technologie rozpoznávání biosignálů na bázi umělé inteligence.
 
Systém R.E.A.D. se prezentuje společně s technologií V-Touch, která je prvním systémem virtuálního dotykového ovládání gesty na světě. Používá 3D kameru sledující oči a konečky prstů uživatele a umožňuje cestujícím pomocí jednoduchých gest prstem ovládat různé palubní funkce. Díky tomu odpadá potřeba tlačítek nebo dotykového rozhraní. Další funkcí systému R.E.A.D. jsou sedadla vibrující v reakci na přehrávanou hudbu. Vibrační sedadla rovněž disponují masážním režimem. Návštěvníci autosalonu si systém R.E.A.D. mohou sami vyzkoušet.
 
  • Kia ukázala nové koncepty SUV
  • Kia ukázala nové koncepty SUV
  • Kia ukázala nové koncepty SUV
  • Kia ukázala nové koncepty SUV
  • Kia ukázala nové koncepty SUV