kia uvedla další obrázky modelu cee’d | Aktuality | autoweek.cz

Kia uvedla další obrázky modelu cee’d

Kia uvedla další obrázky modelu cee’d

13.01.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia dává nové generaci svého kompaktního modelu cee’d luxusnější vzhled. K prvnímu náznaku nyní automobilka zveřejnila další obrázky.

Kia ve své zprávě uvádí, že sportovnější, tzv. "svalnatější" stylizace exteriéru nového vozu a jeho vytříbený interiér s přístrojovou deskou orientovanou na řidiče společně s důrazem kladeným na kvalitu materiálů pozvednou cee’d na úroveň vyšší třídy.
Druhá generace modelu cee’d kombinuje „stylizaci typickou pro sportovní kupé s prostorem a funkčností pětidveřového hatchbacku“ uvádí se v prohlášení automobilky Kia.
Veřejnosti bude nový model představen na březnovém autosalonu v Ženevě. Pětidveřový kompaktní hatchback cee’d se v Evropě začne prodávat v květnu, cee’d_SW s karoserií kombi se do prodejen dostane v září a začátkem roku 2013 je bude následovat třídveřový hatchback pro_cee‘d.
Kia zatím neuvádí ceny ani technické podrobnosti, ale zveřejněné fotografie ukazují, že nejnovější model má vzhled typický pro současné vozy Kia ve stylu vytvořeném ředitelem designu Peterem Schreyerem, jenž byl poprvé k vidění u konceptu Kee v roce 2007. Připravovaný klíčový model evropské nabídky automobilky Kia se vyznačuje vyspělejší a luxusnější stylizací. Ústředním bodem jsou velké světlomety vpředu i vzadu. Kia cee’d rovněž získává novou charakteristickou masku chladiče zasazenou do chromovaného okraje. Vzhled interiéru zatím nebyl zveřejněn.
Po technické stránce bude nový cee’d shodný s novou generací Hyundaie i30, jehož výroba se rozebíhá v Nošovicích.
V plánu je tentokrát i výkonnější verze vozu cee’d. Tento tzv. hot-hatch bude pravděpodobně poháněn přeplňovaným motorem o výkonu kolem 155 kW (210 k).
Nový cee’d se samozřejmě bude, stejně jako dosud, vyrábět v Žilině spolu s SUV Sportage a minivanem Venga.

  • Kia uvedla další obrázky modelu cee’d
  • Kia uvedla další obrázky modelu cee’d
  • Kia uvedla další obrázky modelu cee’d