kia v ženevě ukáže dva protipóly | Aktuality | autoweek.cz

Kia v Ženevě ukáže dva protipóly

Kia v Ženevě ukáže dva protipóly

21.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia Motors Europe za necelé dva týdny v Ženevě předvede jak koncept elektromobilu, tak i koncept naznačující podobu připravovaného crossoveru XCeed.
Koncepční elektromobilu, za jehož designem stojí evropské středisko ve Frankfurtu, ukazuje jak automobilka směřovat k atraktivní podobě elektromobility. 
 
„Smyslem automobilového designu je získat si srdce a rozbušit jej o něco rychleji. Neexistuje naprosto žádný důvod, proč by tomu mělo být u elektromobilů jinak. Naší představou byl čistě elektrický vůz, který zareaguje na obavy zákazníků ohledně dojezdu, výkonu, dobíjecích sítí a jízdní dynamiky, ale který vám současně svým vzhledem nažene husí kůži a za jízdy způsobí mrazení v týlu. Náš čistě elektrický koncept proto byl navržen tak, aby vám nejen rozproudil krev v žilách, ale také naznačil směr našeho holistického a emotivního přístupu k elektrifikaci,“ vysvětluje viceprezident pro design ze společnosti Kia Motors Europe Gregory Guillaume.
 
Rodina crossoverů značky Kia se už brzy rozšíří i o novou verzi modelu Ceed, vyráběného na Slovensku. Na stejném technickém základě vzniká atraktivní automobil, který je zatím označován jako XCeed. Mělo by jít o robustnější, agresivněji vyhlížející podobu hatchbacku umožňující bezpečnou jízdu i mimo silnice. Koncept připravovaného sériového vozu ale bude mít i některé speciality, jako např. elektronická zpětná zrcátka nebo zadní dveře bez viditelných klik. V tomto ohledu bude sériový vůz vypadat trochu jinak, nicméně si uchová zvýšenou světlou výšku a různé ochranné doplňky na karoserii.
 
Lze předpokládat, že XCeed nedostane pohon všech kol (ten nabízejí modely Stonic a Sportage), ovšem nebude chybět systém pro zlepšení záběrových schopností na kluzkém povrchu. V interiéru ale dojde k významné změně instalací 12,3“ displeje v roli digitálního přístrojového panelu. Toto řešení by se mělo postupně objevit i u ostatních verzí modelové řady Ceed. Očekává se i brzké uvedení plug-in hybridní verze jako u modelu Niro s tím, že se objeví i v kombi Ceed Sportwagon.
 
Kia XCeed by měl přijít do výroby ještě letos.
  • Kia v Ženevě ukáže dva protipóly
  • Kia v Ženevě ukáže dva protipóly