kolínsko získává nový turistický cíl | Aktuality | autoweek.cz

Kolínsko získává nový turistický cíl

Kolínsko získává nový turistický cíl

29.01.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën znovu umožní veřejnosti nahlédnout dovnitř své kolínské továrny.

V minulosti díky velmi žádaným prohlídkám výrobních prostor nahlédlo pod pokličku výroby aut v TPCA téměř 100 000 lidí. V bezplatném dvouhodinovém programu mohou návštěvníci TPCA na vlastní oči pozorovat vznik nových modelů Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Právě kvůli jejich utajení při přípravě a následně i kvůli přípravám na spuštění sériové výroby byla automobilka poslední dva roky zájemcům o prohlídky závodu uzavřena.

 

„Očekáváme znovu stejně jako v minulosti velký zájem o prohlídky výroby. Ročně nás navštíví více než 10 tisíc lidí a poslední dva roky jsme se velmi často setkávali s nedočkavými dotazy zájemců o prohlídky. A před znovuspuštěním prohlídek jsme udělali hned několik vylepšení,“ říká Radek Kňava, tiskový mluvčí automobilky.

 

„V budoucnu chceme také více využívat prohlídek TPCA pro podporu cestovního ruchu na Kolínsku. Spolupracujeme s řadou významných turistických cílů v regionu na jejich propagaci. Jmenovat lze řepařskou drážku, kolínskou synagogu, či ekocentrum Pátek. Snažíme se prezentovat návštěvníkům další atraktivity v regionu a tak vyzýváme další zájemce o spolupráci, aby nám nabídli své informační materiály. Prozradím ještě to, že vášnivým turistům hodláme v dohledné době nabídnout i speciální turistické razítko do jejich turistických deníků,“ dodává Radek Kňava.

 

Komentované exkurze znovu startují od 1. února. Novinkou je on-line rezervační systém umístěný na inovovaných internetových stránkách automobilky na adrese www.tpca.cz v sekci O nás – prohlídka továrny. Nová jsou také videa, která návštěvníci uvidí před vlastní prohlídkou výrobních hal. Účastníkům je ve videu představen celý výrobní proces od lisování součástek až po kontrolu kvality. Poté se s průvodcem projedou samotnou továrnou na elektrickém vláčku. Prohlídka TPCA je unikátní v tom, že se návštěvníci dostanou i do svařovny, kde vzniká karoserie vozu. Po prohlídce výrobních hal se běžně rozvíjí diskuse s průvodci.

 

Největší zájem o prohlídky měli v minulosti školáci, přišlo jich téměř 50 000. Pro ně jsou vyčleněny zvláštní termíny prohlídek.

 

„Očekáváme, že poptávka po učení názornou a zábavnou formou bude i nyní vysoká. V minulých letech přišly dvě třetiny školáků ze středních škol. Zájem měly i základní školy, pro které je dolní věkový limit stanoven na 10 let,“ upřesňuje Kňava.

 

Studenti si také z prohlídky odvážejí informační brožury, které jim umožní i po návštěvě automobilky dále při hodinách rozebírat „jak se dělá auto“.

 

Návštěvníci z řad veřejnosti mohou vzít do TPCA i děti starší šesti let. Každé dítě však musí mít svůj vlastní dospělý doprovod. Program je přizpůsoben i pro cizince. Ti se mohou objednávat na prohlídky v angličtině, francouzštině nebo japonštině. Kvůli kapacitě je velikost skupiny omezena na 36 osob.

  • Kolínsko získává nový turistický cíl
  • Kolínsko získává nový turistický cíl
  • Kolínsko získává nový turistický cíl
  • Kolínsko získává nový turistický cíl
  • Kolínsko získává nový turistický cíl