kombi suzuki swace do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Kombi Suzuki Swace do prodeje

Kombi Suzuki Swace do prodeje

26.01.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po 20 letech se do nabídky značky Suzuki vrací karoserie kombi. Nový model Swace jako první Suzuki nabízí hybridní pohon s možností jízdy čistě na elektřinu. Současně jde o druhý evropský model vycházející ze spolupráce s Toyotou.
Kombi Swace je rozšířením nabídky značky Suzuki novým směrem. Díky spolupráci s Toyotou získává pro evropské trhy snižující jí flotilové emise CO2. Swace je totiž Toyota Corolla Touring Sports s logem Suzuki a bude se dodávat výhradně s hybridním pohonem. Kompaktní rodinné kombi s délkou 4655 mm je nejdelším vozem značky. Základní objem zavazadlového prostoru je 596 l.
 
Úsporný nepřeplňovaný zážehový motor 1,8 l s nepřímým vstřikováním paliva pracující v Atkinsonově cyklu s kompresním poměrem 13,0:1. Dosahuje největší výkon 72 kW (98 k) při 5200 /min a točivý moment 142 N.m při 3600/min. Výkonný elektromotor poskytuje 53 kW a 163 N.m. Celkový největší výkon systému je 90 kW (122 k). Součástí systému je i bezstupňová planetová převodovka e-CVT.
 
Díky akumulátoru s kapacitou 3,6 Ah dokáže Swace jet i čistě na elektřinu. Na jízdu bez spalovacího motoru systém přepíná automaticky, v nízké rychlosti může tuto možnost zvolit řidič stisknutím tlačítka EV. Dále jsou na výběr jízdní režimy Normal, Eco a Sport. Spotřeba paliva podle WLTP je v rozmezí 4,3 - 4,9 l.
 
Pro český trh jsou určeny dvě úrovně výbavy. Premium s cenou 610 900 Kč nabízí LED světlomety, dvouzónovou klimatizaci s úspornou funkcí S-Flow, vyhřívaný volant i vyhřívání předních sedadel, adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v pruzích nebo multimediální systém s parkovací kamerou. Vyšší úroveň Elegance přidává mj. sledování mrtvých úhlů, parkovací senzory vzadu i vpředu, automatický parkovací asistent S-IPA, bezklíčové odemykání a startování. V rámci předprodeje bude na český trh dodáno prvních 12 kusů v obou úrovních výbavy. Zahájení standardního prodeje se očekává v druhé polovině roku 2021.
 
  • Kombi Suzuki Swace do prodeje
  • Kombi Suzuki Swace do prodeje
  • Kombi Suzuki Swace do prodeje
  • Kombi Suzuki Swace do prodeje