koncepční studie s-max vize blízké budoucnosti minivanů ford | Aktuality | autoweek.cz

Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford

Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford

02.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Studie velkoprostorového vozu S-MAX navazuje na styl současného modelu, ale přidává nejnovější evoluce globálního designového slohu značky Ford. Koncept přichází i se sledováním zdravotního stavu řidiče i cestujících.

Nový koncept Ford S-MAX posouvá styl současného S-MAXu na novou úroveň moderního designu. Dynamická silueta ukrývá prostorný a všestranný interiér ve čtyř- až sedmimístné konfiguraci. Koncept používá nejnovější světelnou techniku, světlomety Organic LED.

Základem vyspělých komunikačních funkcí vozu je systém Ford SYNC, zde doplněný i o funkci MyFord Touch. Ford SYNC zprostředkuje posádce vozu bezdrátový přístup k internetu a cestujícím ve druhé řadě nabízí i dokovací stanici pro tablet.

Rozhraní SYNC AppLink řidiči umožňuje ovládat hlasem aplikace v mobilním telefonu. Stále se rozšiřující seznam podporovaných hudebních, zpravodajských, polohových a navigačních služeb aktuálně obsahuje Spotify, Kaliki, Glympse i Aha.

SYNC také přináší dvě nové zdravotní funkce. Sedadlo s monitorováním srdečního tepu řidiče zaznamenává puls a shromažďuje tak údaje o srdeční aktivitě, které by jinak bylo nutné snímat ve zdravotnických zařízeních. V případě neobvyklé aktivity může systém na dálku informovat lékařské pracoviště nebo uvést bezpečnostní systémy vozu do pohotovosti.

Monitorování hladiny cukru v krvi ve spojení s Ford SYNC upozorní rodiče, pokud se u dítěte spícího na zadním sedadle dostaví hypoglykémie.

Technika vzájemné komunikace mezi automobily (V2V) umožňuje obdržet včasné varování před automobilem jedoucím na dálnici v protisměru nebo upozornit na vozidlo stojící za zatáčkou.

Systém inteligentní ochrany Ford s funkcí Pre-Collision Assist rozpoznává chodce a v případě nevyhnutelné srážky začne automaticky brzdit. Zdokonalený parkovací asistent dokáže převzít ovládání řízení, volby rychlostních stupňů samočinné převodovky i pohybu dopředu a dozadu; vedle podélného parkování zvládne i parkování kolmo ke směru jízdy a vyjetí z parkovacího místa; funkce Cross Traffic Alert upozorní řidiče na blížící se vozidla při vyjíždění z parkovacího místa.

„Koncept Ford SAV (Sport Activity Vehicle - vozidlo pro sportovní aktivity) z roku 2005 upoutal zájem veřejnosti a inspiroval nás k vytvoření dnešního S-MAXu,“ řekla Barb Samardzichová, vicepresidentka Ford of Europe pro vývoj produktů. „Náš nový S-MAX pozvedává tuto osobitou přitažlivost na novou úroveň díky nejnovějšímu designu Ford a technickým inovacím nové generace.“

Koncept Ford S-MAX se zanedlouho představí na autosalonu ve Frankfurtu.

  • Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford
  • Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford
  • Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford
  • Koncepční studie S-MAX vize blízké budoucnosti minivanů Ford