koncept hyundai na základě z nošovic | Aktuality | autoweek.cz

Koncept Hyundai na základě z Nošovic

Koncept Hyundai na základě z Nošovic

01.02.2012 | Rybecká Ivana | Aktuality

Hyundai Hexa Space je zajímavou studií malého MPV, které jako výchozího modelu využívá malý model ix20 vyráběný v Nošovicích. Přináší pozoruhodné uspořádání vnitřního prostoru se šestiúhelníkovými sedadly.

Hyundai Hexa Space nese kódové označení HND-7. Toto malé víceúčelové vozidlo je 4300 mm dlouhé, 1820 mm široké a 1647 mm vysoké s rozvorem 2750 mm. Vzhledem k četnému použití šestiúhlých tvarů toto vozidlo pokračuje ve stylu designu označovanému u Hyundaie jako Fluidic Sculpture. Atraktivitu dynamického designu podtrhují 19" ráfky. Šestiúhelníkový tvar je použit také u předních LED světlometů.
Pohání jej přeplňovaný zážehový motor GDI Kappa o objemu 1,2 l spojený s šestirychlostní samočinnou převodovkou.
Pokud jde o kabinu, Hyundai slibuje, že vůz přináší zcela novou interpretaci pojetí vnitřního prostoru. Přichází s osmi sedadly a nekonvenčním umístěním dveří, kde se ty zadní zvedají a posunují dozadu. Jedním z nejdůležitějších prvků je středová konzole, ve které je začleněn displej s dotykovou obrazovkou.
Sedadla mají šestiúhlý tvar a zapadají do sebe jako dílky skládačky. Umožňují řadu konfigurací včetně uspořádání ve stylu limuzíny. Ve snaze co nejvíce zvětšit prostor pro cestující uvnitř vozu a zároveň zachovat úzký exteriér, automobilka Hyundai použila šestiúhelníkový tvar, který je pověstný jako optimální tvar pro účinné využití prostoru počínaje medovými plástvemi až po architekturu.
Osm šestiúhelníkových sedadel je uspořádáno jako plástev ve dvou řadách po třech sedadlech, kdy prostřední sedadlo je umístěno poněkud vzadu za dvěma postranními sedadly. Pohled do interiéru však naznačuje, že prostřední cestující sedící vpředu by si měl dávat pozor, aby příliš nenatáhl své nohy až k pedálům či nohám řidiče. Středová sedadla se dají sklopit do roviny, což vytvoří více místa pro lokty. Sklopením druhé řady do roviny se vůz promění v hatchback.
Pokud místo kupy dětí převážíte menší náklad, můžete sklopit zadní řadu sedadel. Pro přepravu většího nákladu je nutné sklopit všechna sedadla s výjimkou sedadla řidiče. Pro případ přenocování ve voze lze pro větší pohodlí sklopit i sedadlo řidiče.
Nastupování a vystupování z vozu nepůsobí potíže díky konstrukci dveří. Zadní dveře a zvedají a na speciální ramenu posunují dozadu, čímž vznikne přistup téměř po celé délce oddělení pro cestující.
Třebaže se v současné době jedná pouze o koncept, Hyundai uvádí, že vozidlo je určeno pro mladé rodiny třicátníků a čtyřicátníků a jejich proplétání se zalidněnými městskými ulicemi v Indii a dalších rozvíjejících se zemích. Hexa Space je jen o něco širší než ix20, jehož platformu sdílí. Hexa Space se poprvé představila na autosalonu v indickém Dillí (proto také má řízení v pravo).

  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic
  • Koncept Hyundai na základě z Nošovic