koncept id space vizzion ukazuje třetí elektromobil vw | Aktuality | autoweek.cz

Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW

Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW

20.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Koncept elektromobilu s akumulátory ID Space Vizzion, který společnost Volkswagen představuje na autosalonu v Los Angeles, ukazuje podobu vozu, který se pravděpodobně stane třetím elektromobilem v nové rodině ID.
ID Space Vizzion, postavený na modulární platformě VW pro elektromobily MEB, je v podobě konceptu vybaven vzadu uloženým trakčním elektromotorem s výkonem 202 kW (275 k) a akumulátorem s kapacitou 82 kWh. To mu dává dojezd 590 km podle evropského standardu WLTP a 483 km podle standardu US EPA. Na přední nápravu lze za příplatek instalovat ještě druhý koaxiální elektromotor s výkonem 7,5 kW (10 k) zvyšující výkon na celkových 250 kW a umožňující pohon všech kol 4Motion.
 
Volkswagen uvádí, že produkční verze bude připravena na konci roku 2021 a bude k dispozici v odlišných verzích pro Evropu, Severní Ameriku, a Čínu.
 
ID Space Vizzion využívá několik prvků z dřívějších elektrických konceptů VW ID včetně interaktivních LED osvětlovacích prvků, které už byly použity v produkční verzi ID.3, která měla premiéru v září na autosalonu IAA ve Frankfurtu. U konceptu jsou také nahrazeny tradiční vnější kliky dveří osvětlenými dotykovými plochami, které se rozsvítí, jakmile se řidič nebo cestující přiblíží. Posléze dveře otevřou dotykem.
 
Koncept ID Space Vizzion byl předveden se dvěma řadami sedadel dvouřadého vozidla, ale Volkswagen uvádí, že může pojmout i třetí řadu. Interiér byl maximálně zjednodušen ve prospěch uspořádání, které Volkswagen označuje jako vylepšenou realitu s heads-up displejem a 15,6“ dotykovou obrazovkou, která zobrazuje zábavu, pohodlí, online funkce a nastavení vozidla. Zjednodušená ovládací páčka se přesunula ze středové konzole na pravou stranu sloupku řízení v plně digitalizovaném kokpitu. Na předním sloupku je tenký proužek označovaný jako ID Light, který vizuálně komunikuje s řidičem pozdravem, navigačními pokyny a výzvami k brzdění.
 
Volkswagen v ID Space Vizzion zavádí nový kůži připomínající materiál AppleSkin, který byl vyvinut společností Volkswagen na bázi zbytků výroby jablečné šťávy a měl by se dostat do sériové výroby. Volkswagen uvádí, že je tímto materiálem již schopen nahradit 20 % polyuretanu a že budoucí verze materiálu bude mít kovový povrch.
 
Koncem příštího roku Volkswagen začne prodávat kompaktní crossover ID.4, jehož velikost je podobná jako u současného modelu Tiguan. Také se očekává, že do roku 2022 přijde do výroby retro-verze Mikrobusu, která se jako koncept zatím nazývá ID Buzz.
 
  • Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW
  • Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW
  • Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW
  • Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW
  • Koncept ID Space Vizzion ukazuje třetí elektromobil VW