koncern kalašnikov předvedl elektromobil cv-1 | Aktuality | autoweek.cz

Koncern Kalašnikov předvedl elektromobil CV-1

Koncern Kalašnikov předvedl elektromobil CV-1

27.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na mezinárodního fóru Armáda 2018 koncern Kalašnikov mezi samopaly a dalšími zbraněmi vystavil prototyp automobilu s elektrickým pohonem CV-1. Zbrojařský gigant nejmodernější techniku tohoto experimentálního vozidla ukryl pod karoserií vozu Iž Combi ze sovětské éry!
Podle ruských zdrojů se experimentální elektromobil CV-1 koncernu Kalašnikov může po technické stránce měřit s vozy Tesla. Při pohledu na karoserii vozu Iž-21252 Combi tomu lze jen těžko uvěřit.
 
Podle tiskové informace koncernu Kalašnikov je Iž Kombi CV-1 jen základnou pro testování inovativních řešení. Hlavní systémy vozidla byly vyvíjeny přímo koncernem Kalašnikov. Patří mezi ně např. vysokorychlostní řídicí systém modulových akumulátorů, který umožňuje dosáhnout až 2000 A (a v budoucnosti dokonce 3000 A) s ovládacími prvky v reálném čase, nebo řízení nabíjení a uvolňování energie. Kromě toho má CV-1 systém optimálního zatěžování jednotlivých článků, přičemž zohledňuje i ten nejmenší rozdíl v jejich charakteristikách. Akumulátor dodává elektrickou energii přes revoluční měnič s rozměry 50 x 50 x 100 cm a hmotností 50 kg, který umožňuje napájení s užitečným zatížením 1,2 MW.
 
I počítač, který řídí veškeré systémy vozidla a informuje řidiče o stavu pohonné jednotky, měniče a akumulátorů, je vlastní konstrukce.
 
Vůz pohání trakční elektromotor o jmenovitém výkonu 220 kW (299 k), přičemž špičkový výkon může být dokonce až 500 kW (680 k). Elektromotor je napájen akumulátorem o kapacitě 90 kWh, což umožňuje dojezd 350 km. Dynamické charakteristiky elektrického vozidla dosud nebyly zveřejněny, jen že zvládá zrychlení z 0 na 100 km/h za 6 s.
 
 
  • Koncern Kalašnikov předvedl elektromobil CV-1
  • Koncern Kalašnikov předvedl elektromobil CV-1
  • Koncern Kalašnikov předvedl elektromobil CV-1