alcar radí, jak dosáhnout elegance i v zimě | Aktuality | autoweek.cz

Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě

Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě

06.09.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pěkná kola dělají auto po celý rok a nejen během letních slunečných měsíců. Alcar Bohemia již 15 let sestavuje nabídku litých kol vhodných pro zimní provoz pod názvem Elegance i v zimě a pomáhá motoristů s výběrem optimálních designů.

Alcar Bohemia již 15 let sestavuje nabídku litých kol vhodných pro zimní provoz pod názvem „Elegance i v zimě“ a pomáhá motoristů s výběrem optimálních designů. Doporučuje jednobarevné designy s dobře přístupnými tvary paprsků, které snižují množství usazovaných nečistot a usnadňují mytí kola. V současnosti již motoristé nemusí mít obavy z montáže kvalitních litých kol s odolným ochranným lakem. Takováto kola mohou bezproblémově používat i během zimních měsíců.

V akci Elegance i v zimě mohou motoristé vybírat z devíti cenově zvýhodněných designů značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo včetně letošní exkluzivní novinky AEZ Genua s titanovým leskem (titulní foto). Kromě kol s titanovým leskem naleznou motoristé mezi doporučenými i kola se stříbrným a černým lakováním.

K tomu, aby mohlo lité kolo legálně jezdit po veřejných komunikacích v ČR, musí projít povinnými homologačními testy včetně zástavbových zkoušek na vozidlo. Provedené zkoušky dokladují předepsané certifikáty, kterými se každé lité kolu na trhu s náhradními díly musí prokázat. K zakoupeným litým kolům by měl motorista po prodejci vždy požadovat Typový list, ve kterém bude uvedeno přesné typové označení jeho vozidla včetně výkonu motoru a rozměrů pneumatik. Na jeho základě si pak schválená kola může nechat zapsat do Technického průkazu vozidla.

Bez zapsání alternativního kola včetně jeho rozměru do velkého Technického průkazu dnes již většinou nelze úspěšně projít pravidelnou kontrolou na STK a také pojišťovny zjišťují při likvidaci pojistných událostí, zda je vozidlo legislativně v pořádku.

Na první pohled patrným vodítkem je pro motoristy odlitá značka KBA nebo E s číslem schválení, kterou by měli nalézt na čelní straně kola. Všechna kola značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo jsou vybavená Typovými listy a jsou tak schválená k provozu na veřejných komunikacích ČR. Na kola těchto značek motoristé obdrží také prodlouženou tříletou záruku.

  • Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě
  • Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě
  • Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě
  • Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě
  • Alcar radí, jak dosáhnout Elegance i v zimě