ktn naznačuje jaký bude nový opel astra | Aktuality | autoweek.cz

KTN naznačuje jaký bude nový Opel Astra

KTN naznačuje jaký bude nový Opel Astra

06.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Předseda představenstva Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann přibližuje novou generaci modelu Opel Astra jako hospodárný, lehký a prostorný automobil. Novinka je postavena na nové flexibilní platformě GM D2XX. Premiéru bude mít v září na autosalonu ve Frankfurtu.
Předseda představenstva Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann představí na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem (17. až 27. září 2015) model Astra nové generace. Dr. Neumann naznačuje, že pod maskováním má nová Astra skvělý design, bude hospodárná a přinese mnoho technických inovací. Osm desítek let dlouhá tradice kompaktních modelů Opel pokračuje svou 11. generací - u Opelu do této řady započítávají vozy modelových řad Kadett a Astra.
 
Dr. Neumann prozradil priority vývoje 11. generace kompaktního modelu automobilky Opel, který byl zkonstruován zcela nově od samého základu. Výsledkem je revoluční automobil, který bude ve všech aspektech na špičce segmentu.
 
Podtstaně nižší hmotnost
Nová Astra efektivně využívá obestavěný prostor. I když se vnější rozměry zmenšily (celková délka bude až o 5 cm kratší, tzn. 437 cm), vnitřní prostor kabiny se výrazně zvětšil. Konstruktéři rovněž významnou měrou snížili hmotnost vozu o 120 až 200 kg. Díky tomu bude nová Astra mnohem agilnější a má i podstatně nižší spotřebu.
 
Dr. Neumann též potvrdil, že v rámci největší ofenzívy pohonných jednotek v historii značky Opel bude nová Astra poháněná nejmodernějšími motory nové generace.
 
Nová flexibilní platforma
Co už KTN nedodal je skutečnost, že nová Astra K vznikla s využitím nové tzv. flexibilní platformy GM D2XX vyvinuté techniky Opelu v Rüsselsheimu. Nová platforma byla navržena tak, aby mohla být využívána v rámci celého koncernu GM nejen pro modely kompaktní velikosti, ale i střední třídy a crossovery (např. pro nástupce Opelu Antara, který se představí v roce 2016). Do vývoje této platformy GM investovalo 220 milionů eur.
 
Jako první verze se představí samozřejmě pětidveřový hatchback, na jaře 2016 se přidají kombi a později samozřejmě přijde i sportovní třídveřová Astra GTC.
 
Kompaktní modely Kadett a Astra, kterých bylo až dosud vyrobeno více než 24 milionů kusů, tvoří základ nabídky značky Opel už od doby, kdy doby, kdy první kompaktní model sjel z výrobní linky. Současná Astra J se od roku 2009 vyrábí pro evropské trhy v Rüsselsheimu, Gliwicích a Ellsmere Portu s využitím platformy GM Delta II.
 
„S každou generací modelu Kadett zpřístupnil Opel individuální mobilitu milionům lidí celého světa. Řada generací modelu Astra přinesla inovativní technologie z vyšších tříd i do dostupného segmentu kompaktních vozů. Každá generace posunula laťku bezpečnosti, komfortu a účinnosti na vyšší úroveň. A nová Astra opět stavoví nové standardy v kompaktní třídě. Kromě jiného to bude první model značky Opel uvedený s jedinečnými telematickými službami Opel OnStar, které zákazníkům poskytují pomoc a podporu 24 hodin denně po 365 dní v roce,” říká Dr. Karl-Thomas Neumann.
  • KTN naznačuje jaký bude nový Opel Astra
  • KTN naznačuje jaký bude nový Opel Astra
  • KTN naznačuje jaký bude nový Opel Astra