kvalita inspirací | Aktuality | autoweek.cz

Kvalita inspirací

Kvalita inspirací

11.12.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka Hyundai Motor Manufacturing Czech inspiruje a motivuje své dodavatele k maximální kvalitě: dva z nich byli letos oceněni Národní cenou kvality.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC), která v loňském roce získala Národní cenu kvality v nejvyšším stupni Excelence, má letos dva následovníky z řad svých dodavatelů: společnost PHA získala Národní cenu kvality v kategorii Start Plus a společnost Sejong získala nejvyšší stupeň Excelence.

Společnost HMMC do Moravskoslezského kraje následovalo 11 korejských firem, které zde založily své české dceřiné společnosti a vytvořily hlavní dodavatelskou úroveň součástí pro výrobu aut v Nošovicích. Stejný proces se odehrál všude tam, kde se Hyundai rozhodl postavit své výrobní závody – v Číně, Indii, Turecku, USA, Rusku nebo v Brazílii.

Tyto firmy, které dodávají výhradně pro automobilky Hyundai a Kia, jsou významným tvůrcem pracovních míst a hybnou silou regionální ekonomiky. V Moravskoslezském kraji kromě 3500 pracovních míst přímo v automobilce HMMC vzniklo dalších téměř 7000 právě u 11 dodavatelů a Projekt Hyundai tak v kraji vytvořil na 10 500 nových pracovních příležitostí.
Je pochopitelné, že automobilka Hyundai je hlavní silou, která určuje směr, inspiruje a motivuje své dodavatele k dosahování nejvyšších standardů. Poté, co v loňském roce získala společnost HMMC Národní cenu kvality v nejvyšším stupni Excelence, přišli si letos ve Španělském sále Pražského hradu pro toto nejvýznamnější tuzemské ocenění kvality hned dva její dodavatelé.

Společnost PHA z Českého Těšína, dodávající moduly vnitřní konstrukce dveří, získala cenu v kategorii Start Plus. Společnost Sejong z Karviné, výrobce výfukových systémů, získala Národní cenu kvality v nejvyšším stupni Excelence.

„Blahopřeji oběma našim dodavatelům k získání nejvyššího ocenění kvality v České republice,“ řekl president HMMC Kim Jun-ha a dodal: „Kvalitu našich aut oceňují zákazníci i odborná motoristická veřejnost, je ale velmi důležité, že my i naši dodavatelé získáváme ocenění i od instituce, zabývající se obecně kvalitou jako procesem. Národní cena kvality je vizitkou a potvrzením nejvyšších jakostních standardů.“