lada vesta sport | Aktuality | autoweek.cz

Lada Vesta Sport

Lada Vesta Sport

18.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Sportovní verze nejprodávanějšího modelu automobilky AvtoVAZ má dále zlepšit postavení modelu Vesta na ruském trhu, kde se díky němu po dlouhé době ruská značka vrátila na čelo prodejních bestsellerů.
V červnu se Lada Vesta stala nejprodávanějším autem v Rusku a vrátila domácí automobilce vedoucí postavení, o které ji dlouhodobě připravila Kia s modelem Rio. V červnu se modelu Vesta prodalo 9943 kusů, tedy o 49 % víc než v roce 2017. Současně to znamenalo historický rekord pro tento model. K tomuto úspěchu mu dopomohlo i uvedení nové crossoverové varianty Vesta Cross sedan.
 
O další zvýšení prodeje by se měla postarat nová sportovní verze Lada Vesta Sport. Vzhledově vychází ze studie Vesta Sport Concept, která byla poprvé představena na mezinárodním autosalonu v Moskvě v roce 2016. Lada Vesta Sport je pátou variantou modelové řady Vesta. Sedan se od září 2015 vyrábí v Iževsku. Letos zde už začala i výroba crossoverového sedanu Vesta Cross.
 
Lada Vesta Sport využívá zkušenosti získané při závodní činnosti a přitom jde o automobil uzpůsobený každodennímu použití ve městě i na silnicích. Sportovní sedan Lada Vesta Sport údajně má ve svém designu přidáno 205 originálních dílů. Vesta Sport má zcela přepracovaný podvozek a motor 1,8 l s výkonem zvýšeným z 90 kW (122 k) na 107 kW (145 k). Nová 17“ kola jsou obutá do nízkoprofilových pneumatik. Pro dosažení sportovnější charakteristiky se snížila světlá výška o 16 mm na 162 mm.