světová premiéra konceptu lexus lf-nx | Aktuality | autoweek.cz

Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX

Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX

04.09.2013 | Matějka Antonín | Aktuality

Japonská automobilka Lexus představí na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu nový koncept crossoveru LF-NX s plně hybridním pohonem vyladěným pro vůz SUV.

 

Design konceptu LF-NX odráží další vývojový stupeň designového jazyka L-finesse značky Lexus. Přídi dominuje typická výrazná „vřetenovitá maska“ chladiče, společně s předními světlomety charakteristických tvarů, začleňujícími nezávislá světla pro denní provoz. Při pohledu z boku pak atletické podběhy kol ohraničují černé ochranné lemy, které tento koncept zařazují mezi typické městské crossovery. Nad nápadnou boční linií tvaru diamantu si lze povšimnout pro značku typického tvaru zasklení a ostře zešikmené výklopné zádě, což tomuto konceptu propůjčuje atletickou siluetu připomínající kupé. Při pohledu zezadu zaujmou nápadně členěné koncové svítilny. Byly navrženy tak, aby se rýsovaly dolů po celé délce nárazníku a vytvářely ostrou aerodynamickou zadní hranu vozidla, odrážející stylistické provedení předních blatníků.

Koncept Lexus LF-NX je lakován v novém stříbrném odstínu „kartáčovaný kov“, který evokuje dojem, jako by celá karoserie byla vytesána z jediného bloku hutného kovu. V návaznosti na koncept designu L-finesse „se zaměřením na člověka“ je v kabině použita přístrojová deska s ideálně umístěnou horní zobrazovací zónou a spodní zónou pro ovládání, postupně cizelovaná v jednotlivých generacích vozů Lexus. Použité uspořádání umožňuje intuitivní obsluhu palubních technologií nové generace, které zahrnují dotykové elektrostatické spínače a nový design sdruženého ovladače „Remote Touch“ s dotykovým ovládáním. Robustnost a kultivovanost povrchových materiálů v interiéru ze strojově opracovaného kovu podtrhuje zařazení konceptu LF-NX mezi prémiové crossovery a je navíc doplněna koženým čalouněním v odstínu žlutá/černá s kontrastním stehováním a efektním modrým podsvícením přístrojů.

  • Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX
  • Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX
  • Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX
  • Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX
  • Světová premiéra konceptu Lexus LF-NX