lamborghini urus mělo českou premiéru | Aktuality | autoweek.cz

Lamborghini Urus mělo českou premiéru

Lamborghini Urus mělo českou premiéru

22.03.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Krátce po evropské výstavní premiéře na Ženevském autosalonu se Lamborghini Urus představil také v České republice v prostorách autorizovaného prodejce Lamborghini Praha za přítomnosti regionálních zástupců společnosti Automobili Lamborghini S.p.A.
Třetí model v nabídce Lamborghini budí velkýzájem. Představitelé italské značky jej označují jako první vůz kategorie Super Sport Utility Vehicle. Urus je exkluzivní pětimístný automobil poháněný motorem V8 4,0 l s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Motor má výkon 478 kW (650 k) a maximální točivý moment 850 N.m. Vůz dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 s a nejvyšší rychlost 305 km/h.
 
Urus používá vyspělý pohon všech kol s aktivním rozdělováním točivého momentu mezi jednotlivá zadní kola a řízení všech kol. Výkonná brzdová soustava je s keramickými kotouči vyztuženými uhlíkovými vlákny. O maximální komfort se stará adaptivní vzduchové pérování. Volič jízdní dynamiky Tamburo nabízí šest různých jízdních režimů a navíc řidičem individuálně nastavitelný režim EGO.