partner s elektrickým pohonem | Aktuality | autoweek.cz

Partner s elektrickým pohonem

Partner s elektrickým pohonem

30.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nová verze modelu Peugeot Partner s elektrickým pohonem je určena zákazníkům, kteří se snaží snížit dopad na životní prostředí a výdaje za pohonné hmoty. Nový elektrický Peugeot se v sériové verzi představil na autosalonu v Bruselu a na trh bude uveden ve druhém čtvrtletí 2013. 

Elektrický Partner je poháněn elektromotorem se 49 kW a okamžitým točivým momentem 200 N.m, který je k dispozici od 0 do 1500/min. Motor napájí střídavý třífázový proud 300 V pomocí měniče, který převádí stejnosměrný 300 V proud z hlavní baterie. Měnič reguluje proud, jeho frekvenci i napětí podle síly sešlápnutí akceleračního pedálu.

Lithio-ionové akumulátory mají kapacitu 22,5 kW/h. Rychlé nabíjení pomocí speciálního nabíjecího zařízení napájeného třífázovým proudem 380 V trvá 30 minut pro dosažení 80  % kapacity. Normální nabíjení za pomoci klasické jednofázové 230 V zásuvky při použití proudu 16 A dosáhne 100 % za 7,5 hodiny.

Ve standardním evropském režimu (NEDC) je dojezd vozu 170 km. Maximální rychlost je omezena na 110 km/hod. K tradiční rekuperaci ve fázi zpomalení (při uvolnění pedálu akcelerátoru) se přidává i rekuperace ve fázi aktivního brzdění.

Elektronický stabilizační systém ESP spojený s funkcí pomoc při rozjezdu ve svahu je součástí základní výbavy vozu.

Variabilitu i přepravní kapacitu, které jsou základem úspěchu klasického modelu Partner, nabízí v  nezměněné podobě i elektrický Partner. Je k dispozici ve dvou délkách karoserie (438 cm a 463 cm) a v segmentu malých dodávek s elektrickým pohonem nabízí největší objem nákladového prostoru. Užitečný objem je 3,3 m3 s užitečnou délkou 180 cm resp. 3,7 m3 s užitečnou délkou 205 cm. Užitečná hmotnost může být až 685 kg. 

Díky přednímu sedadlu Multi-flex si elektrický Partner zachovává exkluzivní modularitu, která je pro model Partner charakteristická již od jeho uvedení na trh. Díky tomu mohou vpředu cestovat i tři osoby. 

Boční výsuvné sedadlo spolujezdce umožňuje získat rovnou podlahu a užitečný objem zvětšit o 400 l až na 3,7 m3 s užitečnou délkou 3 m resp. 4,1 m3 s užitečnou délkou 3,25 m.

Sedadlo bočního sedadla lze sklopit k opěradlu a umožnit tak přepravu vysokého nákladu.

Sklopitelné opěradlo prostředního sedadla zajišťuje díky psací desce funkci mobilní kanceláře.

  • Partner s elektrickým pohonem
  • Partner s elektrickým pohonem
  • Partner s elektrickým pohonem
  • Partner s elektrickým pohonem
  • Partner s elektrickým pohonem