legendy i nová hvězda rallye | Aktuality | autoweek.cz

Legendy i nová hvězda rallye

Legendy i nová hvězda rallye

05.11.2015 | | Aktuality

Specializovaná výstava závodních aut a motocyklů Rychlá kola, která se koná od 13. do 15. listopadu v Lysé nad Labem, připomene slavnou značku českého motocyklového sportu Eso i soutěžní vůz Škoda Fabia R5.
V tomto roce je tomu 65 let, co se zrodilo Eso. Jeho tvůrce Jaroslav Simandl vytvořil z počátečního písmene svého příjmení charakteristické logo, které se naučil znát celý svět. A nejen ten plochodrážní, v němž motocykly z Divišova pár let po svém vzniku výrazně ovlivňovaly výsledky světových šampionátů. Pamětníci jistě vzpomenou éru Míly Součka a jeho úspěšné tažení mistrovstvím světa v motokrosu v královské třídě 500 cm3.
 
V Lysé nad Labem se letos představí jak historické plochodrážky Eso, tak i motokrosové stroje s motory 250 cm3 a 500 cm3 a chybět nebude ani silniční speciál, se kterým se závodil Václav Parus. Společnost jim bude dělat zbrusu nový motocykl z Divišova, který při této příležitosti rovněž ponese označení Eso. V expozici si budou moci návštěvníci zároveň prohlédnout cenné trofeje nebo historické oblečení jezdců z padesátých let.
 
Organizátorům výstavy závodních automobilů a motocyklů Rychlá kola se podařilo zajistit i skutečně parádní kousek. Od 13. do 15. listopadu bude na Výstavišti v Lysé nad Labem k vidění soutěžní vůz Škoda Fabia R5.
 
Nejnovější zbraň závodního oddělení mladoboleslavské Škody Auto se v letošním roce předvedla ve velkém stylu na mezinárodní i tuzemské soutěžní scéně. V kategorii WRC2 MS je s ní zatím finský pilot Esapekka Lappi na průběžném třetím a švédská naděje Pontus Tidemand (který zároveň triumfoval v asijsko-pacifickém šampionátu) na čtvrtém místě, ačkoliv neabsolvovali všechny podniky seriálu. Doma pak ostřílený Jan Kopecký suverénně vyhrál české mistrovství.
 
Pravidelní návštěvníci Rychlých kol tak budou moci porovnat „erpětku“ s její předchůdkyní Škodou Fabia S2000, která byla exponátem v jednom z minulých ročníků.
  • Legendy i nová hvězda rallye
  • Legendy i nová hvězda rallye
  • Legendy i nová hvězda rallye