letošní granty tpca pro kolínsko předány | Aktuality | autoweek.cz

Letošní granty TPCA pro Kolínsko předány

Letošní granty TPCA pro Kolínsko předány

07.06.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V divadelním klubu Scapino byly slavnostně představeny projekty, které v letošním roce podpoří automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën ze svého grantového programu TPCA pro Kolínsko.
Z celkem šesti desítek žádostí se automobilka rozhodla podpořit hned sedmnáct projektů v kategoriích „Pro živé Kolínsko“, „Pro Zelené Kolínsko“, „Pro bezpečné a zdravé Kolínsko“.
 
„Těší nás, že narostl počet žádostí, které se týkaly projektů zaměřujících se na ochranu životního prostředí. Je důležité, že si zdejší obyvatelé uvědomují důležitost zachování naší přírody,“ říká koordinátorka společensky odpovědných aktivit TPCA Monika Koťarová.
 
 Jeden z těchto projektů – návrat ohroženého mníka jednovousého do vod Labe a Cidliny se dokonce stal králem internetové hlasování, jehož prostřednictvím veřejnost již podruhé pomohla TPCA s rozhodováním, které projekty podpořit. I díky tomuto hlasování se tak na finanční příspěvek mohou těšit i mladí sportovci Kolínska – hokejisti, Sokolové a také atleti.
 
O tom, že i z Kolína je možné se dostat až do Ria, svědčí životní příběh odchovankyně kolínské atletiky kladivářky Kateřiny Šafránkové. Tu v minulém roce trápilo zranění, přišla o místo v pražském Olympu, ale vzepřela se osudu, na Zlaté tretře překonala český rekord i limit na olympiádu v Brazílii.
 
„Když jsem v roce 2005 poprvé působil v TPCA jako senior koordinátor v oddělení pro Vnější vztahy, grantový program teprve vznikal, teprve jsme zde zapouštěli kořeny, sžívali se s regionem a poznávali jej,“ připomenul při včerejší slavnosti prezident TPCA Kenta Koide a zdůraznil, že pomoc automobilky není již jenom o penězích.
 
„Pořádáme semináře pro neziskovky, naše dodavatele i místní podnikatele, na kterých předáváme naše zkušenosti. Podobné je to i s dobrovolnictvím, které jsme v minulém roce v TPCA rozběhli. Je skvělé být součástí něčeho, co dává smysl. Stejně to vnímají i kolegové, kteří byli dobrovolničit v místních neziskovkách. Určitě chceme v těchto aktivitách pokračovat a pomáhat nejen penězi, ale i rukama a svými zkušenostmi těm, kteří pomoc potřebují,“ dodal Kenta Koide.
 
O důležitosti vzájemné provázanosti největšího zaměstnavatele s regionem promluvil i starosta Kolína Vít Rakušan a připomenul motto grantového programu „Pomáháme tam, kde jsme doma“: „TPCA je u nás nyní skutečně doma a vidíme, že našemu regionu opravdu pomáhá. Ze spektra projektů, které jsou podporovány, vidíme, že pomáhá ve všech možných oblastech. A především díky dobrému nastavení programu pomáhá v těch oblastech, ve kterých my sami si přejeme. Co velmi oceňuji, je že TPCA přistoupila k hlasování občany našeho regionu. To naší symbióze pomáhá, protože TPCA bude těmi občany, kterým se dostane podpora, samozřejmě oceňována.“