lexus ct - nová generace za dva roky | Aktuality | autoweek.cz

Lexus CT - nová generace za dva roky

Lexus CT - nová generace za dva roky

13.08.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Lexus CT sice ve Spojených státech končí, do Evropy do dvou let přijde nová generace a bude se prodávat současně s novým crossoverem UX.
Ve Spojených státech začne Lexus místo kompaktního hatchbacku s hybridním pohonem CT 200h nabízet nový městský crossover UX. V Evropě však model CT i nadále zůstává v prodeji a bude se prodávat současně s crossoverem UX, představeným na jaře na autosalonu v Ženevě. Novou generaci CT přitom můžeme čekat za dva roky.
 
Od premiéry na autosalonu v Ženevě v roce 2010 se kompaktního hatchbacku s hybridní pohonnou jednotkou Lexus CT 200h prodalo po celém světě více než 300 000 vozů, z toho 75 000 v Evropě.
 
„Segment, kde se CT pohybuje, je i nadále velmi významný. Myslím, že UX spíše přitáhne nové zákazníky, než že by nahradil CT. Na trhu se nedávno představila nová verze CT, takže na další aktivity máme ještě nejméně dva roky. Není kam spěchat,“ říká šéf evropské pobočky koncernu Toyota Pascal Ruch.
 
Jak řekl Pascal Ruch, současný Lexus CT 200h zůstane v evropské nabídce firmy ještě nejméně dva roky. Během té doby se ukáže, zda ho nový městský crossover UX, nabízený v hybridní verzi, připraví o zákazníky, nebo zda přitáhne nové. Analytici se domnívají, že by CT mohl být rozšířen i o variantu s přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem z Lexusu NX 300. Stále otevřená zůstává otázka verze s čistě elektrickým pohonem.
  • Lexus CT - nová generace za dva roky
  • Lexus CT - nová generace za dva roky