lexus představí svůj první elektromobil | Aktuality | autoweek.cz

Lexus představí svůj první elektromobil

Lexus představí svůj první elektromobil

25.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Luxusní značka společnosti Toyota Motor Lexus plánuje pro rok 2020 uvedení svého prvního plně elektricky poháněného modelu s akumulátory na trh. Na autosalonu v Tokiu Lexus představuje futuristický elektrický koncept LF-30 Electrified.
Lexus uvede na trh příští rok své první plně elektricky poháněné vozidlo s akumulátory jako reakci na rostoucí konkurenci v segmentu prémiových vozidel s nulovými emisemi. Na tokijském autosalonu Lexus předvádí koncept futuristického hatchbacku. Lexus při jeho předvedení uvedl, že do roku 2025 má mít každý model značky elektrifikovanou verzi a prodej vozů s hybridním a elektrickým pohonem má předčít prodej jen se spalovacími motory.
 
Nový Lexus bude prvním velkým automobilem společnosti Toyota Motor s elektrickým pohonem napájeným akumulátory. Toyota je průkopníkem hybridního pohonu, ale čistě elektrickému pohonu s akumulátory se dlouho bránila. Nyní musí reagovat na úspěch firem Nissan Motor a Tesla s těmito vozidly.
 
„Zpočátku uvolníme nové produkty v Číně, Severní Americe a dalších regionech, kde je poptávka po elektromobilech s akumulátory velká,“ uvedl ředitel společnosti Lexus Yoshihiro Sawa. Podrobnosti o nadcházejícím sériovém modelu budou zveřejněny koncem listopadu.
 
Na autosalonu v Tokiu Lexus představuje svou „vizi nové generace elektrifikovaných vozidel“ v podobě futuristického elektricky poháněného konceptu LF-30 Electrified se vzhůru vyklápěnými dveřmi. Lexus odhaduje výkon jeho elektrického pohonu na 400 kW, maximální točivý moment 700 N.m a kapacita akumulátoru má být 110 kWh, což podle výrobce postačuje na 500 km podle WLTP. Tato „předzvěst nové generace ekologických vozidel“ zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,8 s a dosáhne maximální rychlost 200 km/h.
 
Připravovaný sériový elektromobil Lexus samozřejmě bude mnohem konzervativnější ve vzhledu i výkonnostních parametrech. Lexus rovněž slibuje zavedení nové platformy pro všechna elektricky poháněná vozidla a hybridní modely značky na začátku příštího desetiletí.
 
Doposud se společnost stejně jako její mateřská společnost Toyota spoléhala především na hybridy. Ať tak či onak, každý model Lexus má mít elektrifikovanou verzi do roku 2025. A: ústředí společnosti Lexus říká, že jejich prodej by měl v budoucnu převyšovat prodeje modelů s klasickými spalovacími motory.
 
  • Lexus představí svůj první elektromobil
  • Lexus představí svůj první elektromobil
  • Lexus představí svůj první elektromobil
  • Lexus představí svůj první elektromobil
  • Lexus představí svůj první elektromobil