lexus předvedl skyjet | Aktuality | autoweek.cz

Lexus předvedl Skyjet

Lexus předvedl Skyjet

19.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilka Lexus ve spolupráci s filmovým studiem EuropaCorp vytvořila futuristické plavidlo Skyjet, které se objevilo při filmové premiéře akčního dobrodružného snímku Valerian a město tisíce planet.
Jednomístné vesmírné plavidlo, vzešlé z této spolupráce, se při příležitosti premiéry filmu představilo na červeném koberci za účasti filmových hvězd Cary Delevingneové a Dana DeHaana. Světová premiéra snímku se uskutečnila v kině TCL Chinese Theatre v Hollywoodu.
 
Jednomístnou vesmírnou loď Skyjet vytvořil autorský tým s ambicí ukázat dopravní prostředek vycházející z reality, ale zároveň zapadající do světa filmu Valerian a město tisíce planet, jehož děj se odehrává ve 28. století. Tým kreativců spolupracoval s návrhářským týmem Lexus s cílem začlenit do konečné podoby plavidla Skyjet některé designové prvky značky Lexus i nejmodernější technologie automobilky.
 
U příležitosti filmové premiéry vedoucí globálního brand managementu a marketingu značky Lexus Spiros Fotinos uvedl: „Bylo úžasné spatřit Skyjet na červeném koberci a vychutnat si fantastické reakce fanoušků. Film nám připomíná, že budoucnost je limitována pouze našimi představami. Z pohledu značky to podněcuje naši zvědavost a inspiruje nás ke snahám nabízet úžasné zážitky.“
 
Valerian a město tisíce planet je nejnákladnějším evropským snímkem v historii, čemuž odpovídala i velká očekávání během premiérového večera. Do českých kin vstupuje ve čtvrtek 20. července.