liftago za sebou má velmi úspěšný rok | Aktuality | autoweek.cz

Liftago za sebou má velmi úspěšný rok

Liftago za sebou má velmi úspěšný rok

06.02.2020 | | Aktuality

České Liftago, které se z taxi platformy vyvinulo v platformu pro sdílenou logistiku v oblasti přepravy lidí i zboží, v roce 2019 uskutečnilo o 40 % více jízd než v předchozím roce.
Liftago je česká firma, kterou v roce 2012 založili Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Zprvu se firma zaobírala pouze taxi dopravou. Jako jediná nabídla zákazníkovi možnost výběru z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, typu vozu a odhadu ceny. Naopak každý řidič jezdící pro Liftago si vždy sám určoval, kterou zakázku vezme. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu na světě na Google Play i App Store.
 
Do databáze společnosti se během minulého roku registrovalo přes 200 000 nových zákazníků a obrat dosáhl na 400 milionů korun.
 
Liftago směřuje k maximálnímu využití kapacity svých řidičů
Cílem Liftaga je udržitelný růst. Společnost se snaží zaměřovat na maximální využití kapacity stávajících komerčních řidičů, a to nejen pro přepravu běžných pasažérů, ale také pro rozvoz a distribuci balíků. Proto se Liftago v současné době soustředí na vývoj vlastního systému, který umí nejen taxi řidičům, ale všem komerčním řidičům ve městě nabízet zakázky z různých odvětví - od rozvozu lidí po zásilky - a využít tak maximálně jejich stávající kapacitu.
 
„V uplynulém roce se nám začalo dařit ukazovat, že pro svůj růst nemusí úspěšné firmy zahlcovat města dalšími komerčními řidiči, ale mohou své přepravní kapacity sdílet - proto naši přepravní kapacitu využívají stále více firemní, hoteloví a nově i e-commerce zákazníci. Díky tomu nám stále roste průměrný počet jízd na jednoho řidiče. S růstem naší platformy pro sdílenou logistiku, na kterou vsadila mimo jiné i Alza.cz, jsme schopni velice rychle a efektivně přepravit tisíce balíků a zásilek. Byl to pro nás rozhodně náročný, ale i přelomový a úspěšný rok. Letos připravujeme desítky novinek a vylepšení pro přepravu osob i věcí,“ vysvětluje ředitel Liftaga Ondřej Krátký.
 
Nová klientela z firemního prostředí
Posun Liftago zaznamenalo v rámci přepravy firemní klientely, kde rychlou a spolehlivou přepravu aktuálně využívá více než 1500 firem - od marketingových agentur přes právní kanceláře až po energetické giganty. Vloni byl také uveden produkt pro hosty hotelů a restaurací, díky kterému mohou recepční či obsluha snadněji objednat či předobjednat odvoz pro své hosty a získat z toho provizi. I zde mohou využít výhod Liftaga a vybrat si konkrétního řidiče nebo vůz.
 
Rozvoz zboží pro obchody
Liftago představilo řešení pro e-commerce a další obchodníky, kterým umožňuje rozvážet zboží ze skladu nebo obchodu přímo k zákazníkovi. Již dnes Liftago komunikuje s více než 60 % e-commerce trhu a spolupracuje s významnými hráči. Službu expresního doručení si mohou lidé užít například na Alza.cz, kde společnost slibuje doručení do 60 minut od objednání, a Alkohol.cz podobně rozváží vína a destiláty. Tyto spolupráce nyní běží jen v Praze, ale brzy by měly být dostupné i v dalších městech.