limitovaná edice ds louvre uvedena i v čr | Aktuality | autoweek.cz

Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR

Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR

27.12.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost DS Automobiles jako patron muzea Louvre představila exkluzivní limitované edice DS 3 Crossback Louvre a DS 7 Crossback Louvre, které představují nejluxusnější verzi svých modelových řad.
Bývalá královská rezidence palác Louvre je součástí francouzské historie již osm století. Jako veřejné muzeum byl otevřen v roce 1793 a dnes představuje sbírky, které patří k nejlepším na světě. Díky tomu je nejnavštěvovanějším muzeem na světě. Jeho symbolem je od roku 1989 pyramida.
 
Společnost DS Automobiles je partnerem muzea Louvre od svého vzniku v roce 2014. V roce 2020 se jméno Louvre stalo označením exkluzivní řady vozů DS Automobiles s limitovanou edicí DS 7 Crossback Louvre a letos se k němu přidala DS 3 Crossback Louvre. Umění s vozy DS cestuje prostřednictvím jedinečné aplikace na středovém displeji.
 
DS 3 Crossback Louvre
Designéři do vozu DS 3 Crossback Louvre přenesli znaky muzea. Na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích jsou umístěny speciální emblémy Louvre. Přední maska a maska chladiče jsou v černém odstínu Onyx, osa kapoty má pod lakem vyvedený motiv pyramidy. Zadní LED svítilny jsou ozdobeny leskle černou lištou. Kola 18“ z lehké slitiny Luxor jsou také opatřena motivem pyramidy. Další vnější znak, kryty zpětných zrcátek, jsou opatřeny laserem gravírovaným motivem pyramidy na černém pozadí, stojky zrcátek přebírají odstín karoserie.
 
Interiér je v provedení DS Opéra doplněným specifickými znaky, jako vytlačeným reliéfem s motivem pyramidy a štítkem Louvre na přístrojové desce. Na leskle černém obvodu řadicí páky je laserem vyrytý motiv pyramidy. DS 3 Crossback Louvre je k dispozici s elektrickým pohonem E-Tense i se spalovacími motory včetně turbodieselu.
 
S vozem DS 3 Crossback Louvre může posádka objevovat nejvýznamnější umělecká díla na středovém displeji 10,3“. Díla se rovněž stávají zdrojem inspirace při poslechu čtyřminutových podcastů. Týmy muzea Louvre a DS Automobiles vybraly 182 uměleckých děl, která reprezentují všechny sbírky a oddělení . Mění se každý týden nebo se dají vyhledat pomocí vyhledávače. Vrcholem elegance je možnost cestovat s uměleckým dílem – obrazem nebo sochou – zobrazeným na středovém displeji.
  
DS 7 Crossback Louvre
Limitovaná edice DS 7 Crossback Louvre se loňském úspěchu vrací do prodejen DS Stores. Má znaky Louvre na kapotě, víku zavazadlového prostoru a předních dveřích. Přední maska DS Wings a okenní lišty mají leskle černé zdobení, stejně jako střešní nosič a lišty zadních světel. Zaujme laserem gravírovaný motiv pyramidy na černých krytech zpětných zrcátek. Atraktivitu vzhledu přidávají exkluzivní 20“ kola Alexandria. V interiéru se motiv pyramidy objevuje ve formě 3D tisku na výdechu ventilace, přístrojové desce a jako reliéf vytlačený v kůži Nappa na víku středové odkládací přihrádky.
 
Vůz DS 7 Crossback Louvre, jehož základem je výbava Rivoli a interiér DS Opéra Black Art Basalt, kombinuje vyspělé technologie s elegancí včetně systému DS Connected Pilot, poloautonomního systému řízení 2. úrovně, odpružení řízeného kamerou DS Active Scan Suspension a světlomety DS Active LED Vision pro aktivní svícení. DS 7 Crossback Louvre k dispozici se dvěma plug-in hybridními pohony a zážehovým motorem PureTech 180.
 
DS 7 Crossback Louvre představuje 182 uměleckých děl, které vybraly týmy muzea Louvre a DS Automobiles. Zobrazují se na velkém středovém 12“ displeji a doplňují je zhruba čtyřminutové podcasty, které odhalují všechna jejich tajemství.

  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR
  • Limitovaná edice DS Louvre uvedena i v ČR