limitovaná edice fabie slaví tituly v rallye | Aktuality | autoweek.cz

Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye

Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye

13.12.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Právě skončená sezóna byla tou nejúspěšnější ve 116leté historii motoristického sportu mladoboleslavské automobilky. Tento úspěch si Škoda připomíná limitovanou edicí vozu Škoda Fabia se zážehovým motorem 1,4 TSI o výkonu 92 kW (125 k) a sedmistupňovou převodovkou DSG.
Škoda oslavuje svůj nejúspěšnější rok ve své závodní historii speciálním limitovaným modelem Škoda Fabia. Speciální edice odkazuje na letošní úspěchy soutěžního vozu Škoda Fabia R5, která kromě jiného v letošní sezóně vybojovala titul mistra světa v kategorii WRC 2.
 
Škoda Fabia se zážehovým motorem 1,4 TSI o výkonu 92 kW (125 k), sedmistupňovou převodovkou DSG a sportovním podvozkem je nejrychlejší verzí v rámci této modelové řady. Vůz je schopen dosáhnout nejvyšší rychlosti 203 km/h a je připraven zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,8 s. Vzhled vozu Škoda Fabia R5, vyvinutého týmem Škoda Motorsport, připomínají například 17“ kola Savio, nápisy WRC 2 2017 champion a designové elementy karoserie, jež odkazují na úspěšné soutěžní vozy týmu Škoda Motorsport.
 
Pro více zážitků z dynamické jízdy je limitovaná edice vozu Škoda Fabia vybavena sportovním podvozkem se sníženou světlou výškou a tlumiči s tužší charakteristikou. Jízdní projev zvýrazňuje také sportovní volant, nová exkluzivní sportovní sedadla a přepracovaný koncový tlumič výfuku.
 
Design limitované edice vychází z vozu Škoda Fabia Monte Carlo s bílou barvou Candy a černě lakovanou střechou. Specifickými prvky designu jsou 17“ kola z lehkých slitin Savio, dostupná ve třech barevných provedeních (zářivě zelená, bílá a černá). Kromě výrazných prvků s odkazem na svět motorsportu se nová speciální edice vyznačuje také rozšířenou standardní výbavou, jejíž součástí jsou mj. vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kamera, navigační systém Amundsen, automatická klimatizace Climatronic, bezklíčové odemykání, zamykání a startování Kessy, signalizace vzdálenosti při parkování vzadu, elektrické ovládání oken vpředu a vzadu, adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control, stejně jako světelný a dešťový senzor.
 
Limitovaná edice 1300 vozů bude k dispozici od února 2018 v České republice, Německu, Belgii, Dánsku, Francii, Islandu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Polsku, Maďarsku, Nizozemsku, Lucembursku, Bulharsku, Slovinsku, Slovensku, Švédsku, Finsku, Norsku, Estonsku a Litvě.
  • Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye
  • Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye
  • Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye
  • Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye
  • Limitovaná edice Fabie slaví tituly v rallye