prvních šest měsíců aaa auto | Autoservis | autoweek.cz

Prvních šest měsíců AAA Auto

Prvních šest měsíců AAA Auto

12.07.2018 | | Autoservis

Z autocenter AAA Auto v České republice si zákazníci za prvních šest měsíců odvezli přes 25 000 vozů. Nejprodávanější ojetinou v tuzemsku byla v posledních šesti měsících Škoda Octavia.
V rámci skupiny Aures Holdings, která provozuje 44 autocenter AAA Auto v České republice, na Slovensku v Maďarsku a v Polsku, si letos zákazníci odvezli již 40 912 vozů, z toho přes 25 000 se prodalo v České republice.
 
 „Zájem zákazníků o vozy z AAA Auto, Mototechny a 1. autoDiskontu byl v první polovině roku velmi vysoký. O tom svědčí i fakt, že jsme v tomto období ve skupině dosáhli zatím nejvyššího počtu prodaných aut v první polovině roku v historii. Červen byl také se 7400 prodanými vozy naším nejsilnějším měsícem za posledních deset let. Věřím, že kromě pozitivního vývoje celého trhu ojetých vozů, se na vysokém zájmu zákazníků významnou měrou podílel i pozitivní vliv inovací, které jsou letos hlavním směrem rozvoje našich služeb a produktů pro zákazníky napříč skupinou a ve všech segmentech,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka Aures Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA Auto.
 
V České republice dosahuje podíl vozů prodaných v Mototechně přes 20 % z celkového počtu. „Rostoucí zájem zákazníků o zánovní vozy z Mototechny potvrzuje správnost naší strategie věnovat se ve větší míře rozvoji této značky. V podpoře Mototechny budeme i nadále pokračovat,“ uvedla Karolína Topolová.
 
Nejprodávanější vozy v síti AAA Auto v 1. pololetí 2018
  ČR Slovensko
1. Škoda Octavia Škoda Octavia
2. Škoda Fabia Škoda Fabia
3. Volkswagen Passat Volkswagen Passat
4. Hyundai i30 Volkswagen Golf
5. Škoda Superb Opel Astra
6. Volkswagen Golf Škoda Superb
7. Ford Focus Ford Focus
8. Ford Mondeo Kia Ceed
9. Škoda Yeti Kia Sportage
10. Kia Ceed Renault Mégane
 
Trendy roku 2018
V prvních šesti měsících roku 2018 skupina zaznamenala ve všech zemích zvýšení zájmu o vozy s automatickou převodovkou, v České republice meziročně oproti stejnému období roku 2017 zhruba o 22 %. Z hlediska typů vozidel roste ve všech zemích zájem o SUV, v ČR meziročně téměř o čtvrtinu, v Polsku dokonce o 45 %.