magna otevřela nový závod v chomutově | Aktuality | autoweek.cz

Magna otevřela nový závod v Chomutově

Magna otevřela nový závod v Chomutově

12.10.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Nové moderní výrobní zařízení v Chomutově je součástí širokého programu výroby sedadel pro BMW Group. Přináší zaměstnání pro 300 lidí.
Pracovníci společnosti Magna a zástupci zákazníků se v Chomutově zúčastnili slavnostní otevření nového areálu na výrobu sedadel pro BMW Group. Nová továrna bude dodávat sedací soustavy v různých konfiguracích pro různé modely značky BMW. Výroba bude zahájena do konce letošního roku.
 
Nejmodernější zařízení využívá inteligentní výrobní postupy pro zvýšení efektivity a kvality produkce i vytvoření flexibilního pracovního prostředí pro zaměstnance. Závod má výrobní plochu 6000 m2 a kapacitu pro výrobu více než 360 000 sad sedadel za rok. Závod vytvořil 150 nových pracovních míst a očekává se, že během roku 2019 přijde dalších 150 zaměstnanců.
 
„Naše zařízení využívá nejmodernější technologie se zvláštním důrazem na vysokou flexibilitu, abychom dokázali rychle reagovat na nový vývoj a měnící se požadavky našich zákazníků,“ uvedl generální ředitel Chomutov Seating Martin Polívka.
 
Společnost Magna má v Evropě ve skupině výroby sedadel 16 výrobních závodů, z nichž pět je v České republice, a dalších 50 výrobních závodů a šest vývojových center po celém světě.