magyar suzuki vyvíjí nové modely za peníze eu | Aktuality | autoweek.cz

Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU

Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU

16.08.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Maďarská společnost Magyar Suzuki získala dotaci od EU ve výši 207 milionů HUF na vývoj nových modelů, které se budou vyrábět v Ostřihomi.

Společnost Magyar Suzuki získala od Evropské unie podporu ve výši 207 milionů forintů (v přepočtu asi 18 milionů Kč) pro vývoj nové generace vozů Swift, Swift Sport a SX4. Automobilka to sdělila agentuře MTI. Magyar Suzuki se chce s novými modely zaměřit především na nové exportní trhy. Výrobní závod v Ostřihomi proto získá v globální strategii Suzuki ještě významnější roli.

Společnost Suzuki už oznámila, že se do sériové výroby brzy dostane sériová podoba konceptu S-Cross, představeného vloni na autosalonu v Paříži. SX4 S-Cross je kompaktní SUV s mnohem většími rozměry než stávající SX4. Další novinkou bude nová generace modelu Swift, která ke stávající nabídce přidá dvě nové varianty: verzi Swift SZ4 s pohonem všech kol (poháněn bude zážehovým motorem 1,2 l) a pětidveřový Swift Sport se zážehovým motorem 1,6 l VVT.

Nové technologie, nástroje a výrobní procesy používané v automobilce Magyar Suzuki byly navrženy, odzkoušeny a revidovány ve spolupráci s japonskými inženýry.

V roce 2012 Magyar Suzuki Zrt. vykázala příjmy ve výši 1,4 miliardy eur a uvedla investice ve výši 77 milionů eur. V roce 2011 společnost vykázala čistý zisk 1,581 miliardy eur, což znamenalo navýšení proti předešlému roku o téměř 3 %.
V roce 2012 Suzuki Motor zvýšila celosvětový prodej o 7,1 % na 2,68 milionu kusů, i když její evropský prodej klesl o 13,5 % na 202 000 vozů z důvodu celkové recese automobilového trhu. V roce 2013 Suzuki Motor očekává růst prodeje 3,5 %.

Suzuki na autosalonu ve Frankfurtu představí koncept kompaktního SUV iV-4.

  • Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU
  • Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU
  • Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU
  • Magyar Suzuki vyvíjí nové modely za peníze EU