kalendář pirelli pro rok 2012 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Kalendář Pirelli pro rok 2012

Kalendář Pirelli pro rok 2012

08.01.2012 | Rybecký Vladimír | Trendy

České veřejnosti se dnes představil kalendář Pirelli na rok 2012. Je to již jeho 39. vydání. Fotografem letošního kalendáře Pirelli je Mario Sorrenti, první italský fotograf v historii kalendáře. Peníze z dražby kalendáře v ČR pomohou při onkologických operacích.

Ital narozený v Neapoli a usazený v New Yorku Mario Sorrenti si ke snímkům v kalendáři vybral ostrov Korsika a vytvořil dílo s názvem Mdloba - extáze zachycené na fotografiích. "V díle Mdloba jsem postavil těla do přímého kontaktu s přírodou, která se k nim chová jakoby šlo o její prodloužení. V sadě snímků jsou skály, země, kmeny stromů, nebe a moře změněny do jakéhosi prodloužení postav až přecházejí do pozadí pro postavy", říká Mario Sorrenti.
Celkem 25 snímků kalendáře Pirelli 2012, osmnáct černobílých a sedm barevných, je adjustováno v dobře propracovaném, plátnem potaženém albu, má tedy podobu, která nikdy předtím nebyla použita.
V kalendáři je zobrazeno 12 protagonistek, devět modelek a tři herečky. Kultovní kalendář Pirelli se tiskne v omezeném počtu 20 000 výtisků a každý má své pořadové číslo. Je tradičně určen nejvýznamnějším zákazníkům, slavným osobnostem i hlavám států.
Jeden výtisk kalendáře společnost Pirelli v ČR již tradičně věnuje do dražby. Ten letošní byl již jedenáctý, který se takto dražil. Poslední dražba vynesla 366 663 korun, ale příjem ze všech dražeb dosáhl 2 672 663 korun. Výtěžek vždy putoval na konto Masarykova onkologického ústavu.
"Je to možná neskromné, ale od takového kalendáře očekáváme vedle uměleckého prožitku i příležitost zamyslet se nad smyslem krásy a hledat cestu, jak ji využít k něčemu dalšímu, možná konkrétnějšímu, v každém případě však užitečnému. Prostřednictvím aukce tohoto díla totiž myslíme na ty, kteří potřebují naši pomoc," uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech. "Poslední dražbu, respektive její výnos, použije Masarykův onkologický ústav k pořízení přenosného ultrazvukového přístroje, který je vhodný pro práci na operačním sále, kde se využívá například k detekci centrálních žil a jejich bezpečné kanylaci (tzn. zavedení centrálního žilního katetru) pod kontrolou ultrazvuku. Další oblastí využití je detekce nervových pletení a jejich následný opich místním anestetikem opět pod kontrolou ultrazvuku, s cílem znecitlivit oblast pro operaci. Celkově lze říci, že toto zařízení výrazně zvyšuje bezpečnost a komfort pacienta podstupujícího zmíněné zákroky."
Masarykův onkologický ústav se sídlem v Brně se zabývá léčbou onkologických onemocnění a patří ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí. Nedávno získal nový chirurgický pavilon včetně anesteziologicko-resuscitačního oddělení.