maserati grecale mělo světovou premiéru | Aktuality | autoweek.cz

Maserati Grecale mělo světovou premiéru

Maserati Grecale mělo světovou premiéru

24.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Grecale je název druhého SUV v historii italského výrobce sportovních vozů Maserati. Nové vozidlo bylo vyvinuto v Maserati Innovation Lab v Modeně a bude se vyrábět v závodě Cassino.
Při zahájení výroby jsou k dispozici tři verze: GT se čtyřválcovým motorem a mild hybridním systémem poskytuje výkon 221 kW (300 k), Modena má čtyřválcový mild hybrid s výkonem 243 kW (330 k). Vrcholnou verzí je Trofeo s 3,0 l zážehovým motorem V6 s výkonem 390 kW (530 k) založeným na motoru Nettuno supervozu MC20. O rok později bude následovat plně elektrická verze Grecale Folgore s 400 V technologií.
 
Ve verzi GT je Grecale dlouhý 485 cm a má rozvor 290 cm. Verze Modena je o 1 mm delší a verze Trofeo je 486 ​​cm dlouhá.
 
Grecale má nové logo značky, které odlišuje každý model od uvedení MC20, a nízkou impozantní mřížku chladiče. Vzadu jsou bumerangová koncová světla inspirovaná modelem 3200 GT. Zapadají do lichoběžníkové linie, která je ještě výraznější díky siluetě připomínající kupé a rysům typickým pro sportovní vůz.
 
Celý koncept ovládání je založen na dotykovém centrálním displeji12,3“,největším, jaký kdy Maserati nabídlo. Další 8,8“ displej je pro přídavné ovládací prvky a třetí pro cestující na zadních sedadlech.
 
Při uvedení na trh je Grecale k dispozici také v sérii Prima „Launch Edition“, omezené speciální sérii s exkluzivními doplňky.
 
Maserati rovněž pro nové SUV Grecale spouští program individualizace nazvaný „Maserati Fuoriserie“. Klade si za cíl nabídnout širokou škálu designové a barevné inspirace. Červený prach planety Mars a jeho oxidované horniny poskytují impuls pro Grecale Mission from Mars. Speciálně strukturovaný kovový lak, použitý na exteriéru i uvnitř, napodobuje minerální prach a erozi kovu. Vícevrstvá barva Galactic Orange je vyvinutá společností Maserati Fuoriserie. Jeho vysoce tekutý základ připomíná roztavený kov na intenzivní oranžovo-červené pryskyřici, která jako by zmrzla. Grecale Mission from Mars má speciální kola Vortex. Pneumatiky jsou šedé a vyrobené ze speciální směsi věnované planetě Mars.
 
Trochu nadpozemsky působí i interiér tohoto unikátu: sedadla jsou kombinací designu inspirovaného elektrickými proudy na Marsu, skafandrů astronautů a nejnovějších módních trendů. Interiér se vyznačuje příčnými laserovými strukturami s kontrastním vícebarevným svařovaným podkladem, obtisky, silikonovými povlaky a embosováním na kůži, využívající automobilové materiály, jako jsou Alcantara a kůže. Na stropě najdou intergalaktičtí motoristé speciální hvězdnou mapu, kde je vidět projekce hlavních souhvězdí.

  • Maserati Grecale mělo světovou premiéru
  • Maserati Grecale mělo světovou premiéru
  • Maserati Grecale mělo světovou premiéru
  • Maserati Grecale mělo světovou premiéru
  • Maserati Grecale mělo světovou premiéru