maserati levante - první suv značky | Aktuality | autoweek.cz

Maserati Levante - první SUV značky

Maserati Levante - první SUV značky

14.03.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Maserati rozšiřuje svou modelovou řadu o historicky první SUV Levante. Doplňuje nabídku sportovních vozů modelových řad Quattroporte, Ghibli, GranTurismo a GranCabrio.
Design s typickou maskou chladiče nese všechny atributy typické pro všechny současné modely značky Maserati. Vychází z atraktivní estetiky typické pro italský styl designu. Přitom vytváří prostorný interiér a současně vozu poskytuje vynikající aerodynamické vlastnosti se součinitelem aerodynamického odporu Cx = 0,31.
 
Konstrukce Maserati Levante odpovídá sportovní tradici značky. Po technické stránce je Levante kombinací výkonného silničního sportovního vozu s vynikající ovladatelností i na površích s nižší přilnavostí, a typického off-roadu s vynikajícími parametry. To je dáno i tím, že používá platformu odvozenou ze sedanů značky, ale speciálně upravenou pro dosažení vynikajících schopností jízdy v terénu při zachování skvělých vlastností při jízdě na silnici, jaké se očekávají od všech vozů značky Maserati.
 
Využívá inteligentní řízení pohonu všech kol systémem Q4 All Wheel Drive od společností Magna International nově doplněným systémem směrování točivého momentu (Torque Vectoring). Ten je zárukou chování vozu na silnici jako typické GT, ale současně v terénu poskytuje mimořádné schopnosti.
 
Pohon všech kol se dodává jako součást standardní výbavy stejně jako vzduchové pérování s elektronicky řízenými tlumiči, nastavitelné v pěti režimech nebo individuálně. Levante má nejnižší polohu těžiště ve své třídě a vyvážené rozložení hmotnosti 50-50 %, což je zárukou vynikajících jízdních vlastností a ovladatelnosti přesně tak, jak se očekává od sportovních vozů značky Maserati.
 
Zpočátku budou k dispozici motory V6 3,0 l, a to dvě výkonové verze zážehového GDI Twin Turbo i úsporný vznětový. Osmirychlostní samočinná převodovka ZF byla speciálně nastavena pro specifické potřeby tohoto nového SUV.
 
Později se přidá také osmiválec. Základní šestiválec má výkon 257 kW (350 k), dosahuje největší rychlost 251 km/h, zrychluje z 0 na 100 km/h za 6,0 s a má kombinovanou spotřebu 10,7 l/100 km. Výkonnější verze Levante S má výkon 321 kW (430 k), točivý moment 550 N.m, dosahuje největší rychlost 264 km/h, zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,2 s a má a kombinovanou spotřebu 10,9 l/100 km.
 
Levante ve verzi se vznětovým motorem vyráběným firmou VM Motori má výkon 202 kW (275 k), točivý moment 600 N.m, dosahuje největší rychlost 230 km/h,  zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,9 s a jeho kombinovaná spotřeba je 7,2 l/100 km.
 
Maserati Levante poskytuje prostor pro velmi rozsáhlou individualizaci vozu. V interiéru byly použity jen ty nejkvalitnější materiály, které jsou velmi příjemné na dotek. Zákazníci mohou volit od kvalitní kůže až po hedvábí značky Ermenegildo Zegna, které je pro tento účel vyráběno speciálním patentovaným procesem. Na středové konzoli je 8,4“ HD dotykový displej.
 
Pokročilé asistenční systémy zahrnují adaptivní tempomat, Start-Stop systém, výstrahu před kolizí, automatický systém asistence při brzdění, sledování mrtvého úhlu, prostorové kamery, otevíraní dveří Powerlift, výstrahu při vybočení z jízdního pruhu a mnoho dalších. 

Maserati Levante se vyrábí v turínském závodě Mirafiori. Levante je významným modelem, který má dopomoci značce Maserati v roce 2017 vyrobit 50 000 těchto vozů a dokonce 75 000 vozů v roce 2018. Přitom vloni bylo vyrobeno jen 32 474 vozů, což bylo o 11 % méně, než rekordních 36 046 vozů v roce 2014.
 
Poptávka českých zákazníků po Maserati Levante bude uspokojována na základě objednávek u oficiálního zastoupení automobilky Maserati v ČR Scuderia Praha. „V tuto chvíli již evidujeme desítky objednávek na tento převratný model. Zdá se, že nové SUV oslovilo český trh nevídaným způsobem. Doufáme, že budeme moci uspokojit všechny zákazníky. V tomto případě totiž opravdu platí, kdo dřív přijde, ten se může spolehnout na dodání vozu ještě v letošním roce,“ říká ředitel marketingu Scuderia Praha David Kopal.
 
Jediným oficiálním zastoupením automobilek Ferrari a Maserati v ČR je společnost Scuderia Praha, která nabízí nejen aktuální modely vozů Ferrari a Maserati, ale také profesionální autorizovaný servis a poradenství v oblasti nákupu vozů těchto značek.
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky
  • Maserati Levante - první SUV značky